خانه / Uncategorized / رفع موانع تولید از سیاست های ابلاغی ستاد اقتصاد مقاومتی است

رفع موانع تولید از سیاست های ابلاغی ستاد اقتصاد مقاومتی استبه گزارش ایرنا مجید بیکی روز پنجشنبه در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان قاینات افزود: براساس سیاست های ابلاغی ستاد اقتصاد مقاومتی و مصوبات ستاد فرماندهی، یکی از مواردی که به طور جدی پیگیر آن هستیم، رفع موانع واحدهای تولیدی است که در سال های اخیر دچار مشکلاتی شده و باعث عدم رونق در تولید و کسب و کار آنها شده است.
وی بیان کرد: در دولت تدبیر و امید اقدامات بسیار خوبی در خصوص رفع موانع تولید و بررسی و حل مشکلات واحدهای تولیدی در دستور کار است که تاکنون با برگزاری جلسات کاری، بخشی از مشکلات این واحدها رفع شده است.
معاون فرماندار قاینات با اشاره به لزوم پیگیری مصوبات کارگروه توسط سرمایه گذاران اظهار کرد: این جلسات برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی با حضور مسئولان دستگاه های خدمات رسان و ذیربط برگزار می شود اما متاسفانه برخی واحدها پیگیری لازم برای رفع مشکلات خود را ندارند.
وی گفت: پیگیری های مستمر و بسیار خوبی در خصوص سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال از سوی فرمانداری انجام شده و ضمن برگزاری جلساتی با حضور استاندار خراسان جنوبی در مرکز استان در خصوص راه اندازی چند طرح اقتصادی، تولیدی و سرمایه گذاری تبادل نظر صورت گرفته است که امیدواریم در آینده نزدیک آن طرح ها در شهرستان در جهت رونق اشتغال و تولید عملیاتی شود.
بیکی درباره پروژه فولاد بیان کرد: این پروژه در چند سال اخیر از روند اجرایی بسیار کندی برخوردار بوده که امیدواریم هرچه زودتر به نتیجه برسد.
وی افزود: با راه اندازی فولاد قاینات صنایع پایین دستی آن فعال خواهند شد بطوریکه از هم اکنون سرمایه گذارانی آماده همکاری در زمینه صنایع وابسته به فولاد هستند.
معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار قاینات با اشاره به ظرفیت معادن در استان و شهرستان گفت: معادن یکی از ظرفیت ها و پتاسیل های بسیار خوبی است که در مناطق روستایی استان خراسان جنوبی وجود دارد و بستر و زمینه خوبی برای ایجاد اشتغال برای جوانان می باشد که البته مطالعاتی از سال گذشته در شهرستان قاینات در حوزه معادن برای شناسایی تمامی پهنه استان آغاز شده و امروزه ما شاهد حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی در استان هستیم.
در این نشست مشکلات سه واحد تولیدی نوین لوله، شن شویی های رضاپور و صفرنژاد با حضور مسئولان دستگاه های اجرایی ذیربط بررسی و راهکاری عملیاتی برای رفع مشکلات این واحدها ارائه شد.
شهر قاین مرکز شهرستان قاینات در 100 کیلومتری شمال بیرجند مرکز خراسان جنوبی قرار دارد.
*7218*3028* خبرنگار – محمد امین زرگر * انتشار – رسول محمدحسنیانتهای پیام /*


درباره gohari