خانه / Uncategorized / سازمان مدیریت گیلان، محور راهبری استان براساس برنامه‌محوری است

سازمان مدیریت گیلان، محور راهبری استان براساس برنامه‌محوری استبه گزارش روابط ‌عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان به ایرنا، مصطفی سالاری عصر چهارشنبه در دیدار با رئیس و معاونان سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در رشت ، با تاکید بر تقویت جلسات شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان افزود: باید حداکثر توان خود را در این خصوص با فعال کردن کارگروه‌های ذیل شورا بگذاریم تا از پراکندگی ها جلوگیری شود.
وی با اشاره به تکلیف شدن به مدیران استان برای ارائه برنامه های راهبردی اظهار داشت: این برنامه‌ها می‌تواند هم در اختیار مشاوران طرح آمایش قرار گیرد و هم مبنای مطالبه‌گری استان از وزارتخانه‌ها و سازمان‌های مرکزی باشد.
به گفته سالاری، در همین راستا از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان انتظار می‌رود ظرفیت‌های بودجه‌ای در اختیار وازرتخانه‌ها و سازمان‌های ملی را به تفکیک استخراج و در قالب کتابچه‌هایی به دستگاه ‌های اجرایی ارائه کند و طبق آن به مدیران گفته شود چه مقدار توانسته‌اند در جذب موفق باشند.
استاندار گیلان با تأکید براینکه مدیریت بهینه منابع مالی و موفقیت در جذب اعتبارات باید جزو ارزیابی‌های مدیران قرار گیرد، خاطرنشان کرد: به عنوان نمونه باید دید به نسبت 3.2 درصد جمعیت گیلان، دستگاه ها چقدر توانسته‌اند بودجه ملی جذب کنند و یا در بخش‌هایی که چالش و مشکلات بیشتری داریم، باید بودجه بیشتری أخذ شود.
وی با ابراز رضایت از اقدامات صورت گرفته در حوزه پژوهش گیلان گفت: یکی از انتظارات ما این است که در سفارش کار به مجریان طرح، صرفاً بر اساس آشنایی با عده‌ای خاص نباشد و کنترل و نظارت دقیق‌تری صورت گیرد.
سالاری بر ضرورت دقت در انتخاب عناوین پژوهشی و نیز توجه به کیفیت بجای کمیت آن تأکید کرد و افزود: پژوهش‌ها باید در دو بخش آسیب‌شناسی و ظرفیت‌های استان بوده و الزاماً مشابه سایر استان‌ها نباشد چراکه مسائل و ظرفیت‌های ما متفاوت با آنهاست.
وی با قدردانی از برگزاری نشست‌های تخصصی توسعه در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان گفت: اینکه در این نشست‌ها با دعوت از صاحب‌نظران و دانشگاهیان در خصوص مسائل توسعه صحبت می‌شود، اقدامی وزین است و ‌باید در مسائل مختلف مانند تدوین برنامه‌های راهبردی پنج ساله بین کارگروه‌ها و دستگاه‌ها کاربردی تر شود تا تصمیمات ‌اجرایی‌تری أخذ گردد.
در ابتدای این جلسه نیز کیوان محمدی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان، به بیان گزارش کلی از اقدامات و برنامه‌های این سازمان پرداخت و بر آمادگی و همراهی مجموعه این سازمان با مدیریت ارشد استان برای پیشبرد اهداف و توسعه استان تأکید کرد.
2007انتهای پیام /*


درباره gohari