خانه / Uncategorized / سومین سامانه توزین در حین حرکت خودروهای باری در اصفهان نصب شد

سومین سامانه توزین در حین حرکت خودروهای باری در اصفهان نصب شدبه گزارش ایرنا، روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان روز پنجشنبه به نقل از ‘ حسن رحمانی ‘ محل دقیق نصب این سامانه را در فاصله یکهزار و پانصد متری پاسگاه پلیس راه سجزی در محور اصفهان – نایین اعلام کرد.
وی ادامه داد: این سامانه با هزینه ای افزون بر 800 میلیون تومان قادر است میزان وزن بار انواع خودروهای سبک و سنگین را بسنجد و از طریق آن می توان اضافه بار انواع خودروها را تشخیص داد.
به گفته معاون ایمنی،‌ فنی بهره برداری اداره کل راهداری وحمل‌ و ‌‌نقل جاده ای استان اصفهان 65 سامانه توزین در حین حرکت در کل کشور وجود دارد.
رحمانی خاطرنشان کرد: نصب و راه اندازی این سامانه با مشارکت بخش خصوصی در قالب یک قرار داد کلی با سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کل کشور انجام می شود.
به گزارش ایرنا، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان اعلام کرد: در 8 ماهه نخست امسال 31 میلیون و 344 هزار تن کالا در محورهای استان اصفهان حمل شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل 7 درصد افزایش داشت.
داریوش امانی اضافه کرد: از این آمار جا به جایی، سه هزار و هفت مورد با اضافه بار روبه رو بود که نسبت به سال قبل افزایش 12.62 درصدی را نشان می دهد.
وی گفت: برخورد با حاملان بارهای بدون بارنامه در هشت ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 300 درصد افزایش داشته است.
استان اصفهان از نظر میزان شرکت حمل و نقل بار، تعداد پایانه حمل بار و مسافر و آموزش کاربران حمل و نقل، رتبه اول کشور را دارد.
بیش از41 هزار دستگاه خودرو با 48 هزار راننده در ناوگان حمل و نقل بار استان اصفهان فعالیت می کند که نزدیک به 10 درصد از ناوگان حمل بار کشور را شامل می شود.
459 شرکت حمل و نقل بار، 6 پایانه حمل بار، 26 پایانه حمل مسافر، هشت مرکز مکانیزه معاینه فنی و 43 مجتمع بین راهی در سطح استان اصفهان فعالیت می کند.
استان اصفهان دارای 11 هزار و 500 کیلومتر راه است که بلحاظ موقعیت خاص آن در مرکز و بعنوان چهار راه ترانزیت بار و مسافر کشور، رتبه اول حمل بار و رتبه سوم حمل مسافر را داراست.
استان اصفهان دارای 399 کیلومتر آزادراه، یکهزار و 659 کیلومتر بزرگراه 2 هزار و 791 کیلومتر راه همسنگ و 29 کیلومتر آزادراه است.
6020 / 2093 ** خبرنگار: علیرضا حکیمیان ** انتشاردهنده: اصغر دواتگرانتهای پیام /*


درباره gohari