خانه / Uncategorized / شاخص های اقتصادی درسمنان باوجود موانع سرمایه گذاری مثبت شد

شاخص های اقتصادی درسمنان باوجود موانع سرمایه گذاری مثبت شدمحمدرضا خباز روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : با وجود مشکلات زیرساختی در بحث سرمایه گذاری فعالان اقتصادی در سمنان ، اما عملکرد مسوولان دستگاه های اجرایی برای افزایش اشتغال و رونق اقتصادی در این مدت مطلوب بود.
وی اظهارداشت : با اقدامات مثبت دولت تدبیر و امید شاخص رشد اقتصادی در سمنان از منفی پنج درصد در سال 92 اکنون مثبت شده و این امر در کاهش آمار بیکاری در استان تاثیر قابل توجه ای داشته است.
وی اضافه کرد : با ارایه تسهیلات چهار هزار میلیارد ریالی به بیش از 500 واحد صنعتی و تولیدی نیمه فعال در سمنان بیش از هشت هزار شغل در سمنان به وجود آمد که این آمار از دستاوردهای مثبت دولت تدبیر و امید در این استان است.
استاندار سمنان با بیان این که در دولت تدبیر و امید به خوبی مسیر رشد و توسعه روز افزون سمنان مشخص شد ، گفت : با درایت و توانمندی مسوولان دستگاه های اجرایی بیش از 85 هزار میلیارد ریال تفاهم نامه اقتصادی در این استان با سرمایه گذاران خارجی و داخلی امضا شد.
خباز ادامه داد : دولت دوازدهم با عزت و سربلندی مسیری که در چهار سال گذشته برای رشد و بالندگی استان سمنان پیموده شده است را با هم افزایی مسوولان، مردم و جریان های مختلف سیاسی ادامه می دهد.
استاندارسمنان تصریح کرد : در دولت تدبیر و امید تورم 45 درصدی سال 92 درکشور به کمتر از 9 درصد کاهش یافت و گروه اقتصادی دولت دوازدهم با الگو برداری از تجربیات گذشته برای کاهش بیکاری در چهار سال آینده در ایران اسلامی تلاش می کنند.
به گزارش ایرنا، در 6 ماه اول سال 96، نرخ بیکاری در استان سمنان 8.9 درصد و سه درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیشتر بود و با تحقق کامل ارایه تسهیلات 9 هزار میلیارد ریالی رونق تولید و اجرای طرح‌های اقتصادی در قالب تفاهم‌نامه های سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به تعداد 87 طرح با سرمایه گذاری 71 هزار و 510 میلیارد ریال در همایش‌های سرمایه‌گذاری این استان، انتظار می رود اشتغال افزایش و نرخ بیکاری در سمنان کاهش قابل توجهی یابد.
7339/6026
خبرنگار: محمدرضا یوسف نژاد ** انتشاردهنده: جانعلی فتحی
برای آگاهی از تازه‌ترین اخبار و رویدادها در استان سمنان به نشانی IRNASEMNAN@ کانال اخبار ایرنا سمنان مراجعه کنید.انتهای پیام /*


درباره gohari