خانه / Uncategorized / شطرنج‌باز محبوب خود را به تور ۱.۵ میلیون دلاری برگردانید

شطرنج‌باز محبوب خود را به تور ۱.۵ میلیون دلاری برگردانید

به گزارش ایسنا، تور ۱.۵ میلیون دلاری شطرنج که به همت سایت چس ۲۴ و مگنوس کارلسن مرحله اول خود را آغاز کرده در مرحله نیمه نهایی خود درحال پیگیری است.  قرار است این تور با ۱۰ تورنمنت آنلاین و جذاب با حضور چهره‌های برتر شطرنج دنیا برگزار شود.

اولین رویداد تور ۱.۵ میلیون دلاری شطرنج از روز یک‌شنبه (۲ آذر) با چهره‌های برتر شطرنج آغاز شد. در این مسابقات چهره‌هایی مانند مگنوس کارلسن نفر اول شطرنج جهان، دینگ لیرن، هیکارو ناکامورا، لوون آرونیان و ماکسیم واشیه لاگراو حضور داشتند. هم‌چنین علیرضا فیروزجا، نابغه جوان شطرنج جهان هم در این مسابقات دست به مهره شد.

طبق قانون مسابقات هشت نفر برتر این مسابقات می‌توانند مجوز حضور در مسابقات بعدی این تورنمنت که ۲۰۰ هزار دلاری جایزه داشته و در دسامبر برگزار می‌شود را به دست بیاورند اما چهره‌هایی مانند دینگ لیرن چینی و علیرضا فیروزجا موفق نشدند جزو هشت نفر برتر این مسابقات قرار بگیرند. 
میزبان این رقابت‌ها در جدیدترین اخبار خود اعلام کرده که بینندگان و علاقه‌مندان می‌توانند بازیکن مورد علاقه خود را به این تورنمنت دعوت کنند تا با چهره‌های برتر جهان به رقابت بپردازد.  

در حال حاضر تور شطرنج ۱.۵ میلیون دلاری شطرنج به اعضای پریمیوم سایت چس ۲۴ این فرصت را داده تا با یک نظر سنجی شطرنج باز مورد علاقه خود را به رویدادهای بعدی این تورنمنت برسانند. اعضای فعال سایت می‌توانند در نظرسنجی شرکت کرده و یک نام از فهرست شطرنج بازان مورد علاقه خود برای حضور در رقابت‌های بعدی این تورنمنت انتخاب کنند. 

این نظر سنجی اکنون آغاز شده و تا ۹ آذر ادامه خواهد داشت. به نظر می‌رسد رقابت اصلی بین عیلرضا فیروزجا و دینگ لیرن چینی باشد.

انتهای پیام

درباره gohari