خانه / Uncategorized / شعار سال تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی است

شعار سال تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی استبه گزارش ایرنا، عبدالمحمد زاهدی عصر چهارشنبه در جلسه شورای اداری استان با اشاره به پیام نوروزی مقام معظم رهبری و نامگذاری سال جاری، افزود: حمایت از کالای ایرانی در فرمایش ایشان بسیار فراتر از خرید کالای ایرانی بوده زیرا هم مردم و هم مسئولان در سازمان های مختلف مخاطب ایشان در این پیام نوروزی بودند.
وی با اشاره به همکاری و همگامی برای تحقق شعار سال، ادامه داد: مجموعه حاکمیت از قوه مجریه، مقننه، قضائیه و همه ارگان های زیر مجموعه جمهوری اسلامی در حمایت از کالای ایرانی نقش جدی داشته که دولت در سیاست گذاری خود، قوه مقننه در قانون گذاری، قوه قضائیه در حمایت از سرمایه گذاری و در نهایت نیز کارآفرینان و مردم در مصرف و خرید کالای ایرانی باید اقدام عاجل کنند.
به گفته وی، متاسفانه در بین مردم این بینش نادرست شکل گرفته که اجناس خارجی از جنس مشابه داخلی بهتر بوده که مردم صبور، مومن و انقلابی ما باید به کالاهای ساخت داخل ارزش و بهای بیشتری داده و آنها را مصرف کنند.
استاندار قزوین اظهار کرد: تولیدکنندگان به عنوان رکن دوم نیز باید به افزایش کیفیت محصولات خود دقت کنند زیرا این مساله مهمی در امر رقابت به شمار رفته و اگر نتوانند با کالاهای خارجی رقابت جدی داشته باشند، در حمایت از کالاهای خود موفق نخواهیم بود.
زاهدی خاطر نشان کرد: خوشبختانه استان قزوین در حوزه تولیدات داخلی با کالاهای مشابه خارجی رقابت خوبی داشته که باید زمینه معرفی آن توسط رسانه ها به درستی و با قدرت انجام شود.
وی ادامه داد: ائمه جمعه و جماعات، روحانیون، دانشگاهیان، فرهنگیان و همه موثران بر افکار عمومی می توانند برای فرهنگ سازی در مصرف کالای ایرانی بسیار موثر عمل کنند.
استاندار قزوین با اشاره به اینکه امسال برنامه های عملیاتی را برای حمایت از کالای داخلی تهیه و ابلاغ می کنیم، افزود: در سال جاری چند مسئله مهم را باید در استان مورد توجه قرار دهیم که مهمترین آنها مساله آب است.
وی با بیان اینکه کارگروه سازگاری با کم آبی در دولت تشکیل شده و دیگر انتقال آب جوابگو نیست، گفت: استان قزوین و دشت آن با مشکل جدی در زمینه آب مواجه است و همه دست اندرکاران و مجریان موظفند که برنامه های خود را در این زمینه ارائه کنند تا این مساله نسل های آینده را تهدید نکند.
وی، مساله اشتغال را یکی از مهمترین مسایل مهم استان دانست و ادامه داد: سال گذشته قزوین از استان های موفق در زمینه اشتغال بود و امسال نیز باید ستاد فرماندهی اقتصادی مقاومتی، ستاد تسهیل و کارگروه اشتغال آن به طور جدی فعال باشد.
وی با اشاره به اینکه همه مطالبات اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی مردم را نمی توان به چند مورد محدود کرد، گفت: در سال جاری همه احزاب و گروه های سیاسی در این زمینه باید با هم تعامل داشته باشند.
زاهدی، تقویت نشاط اجتماعی در جامعه را بسیار مهم دانست و افزود: برنامه ریزی لازم در این زمینه برای تقویت نشاط در بین مردم آحاد جامعه باید در دستور کار جدی قرار گیرد.
وی از برگزاری 2 رویداد مهم در استان قزوین خبر داد و گفت: کنگره سه هزار شهید استان و دوسالانه خوشنویسی و شعر آئینی در قزوین از اهمیت زیادی برخوردار بوده و دبیرخانه های این کنگره ها باید نسبت به گذشته فعال تر باشند.
زاهدی با تشکر از زحمات مسئولان ستاد خدمات سفر و ستاد تنظیم بازار استان در ایام نوروز، اظهار کرد: قزوین کمتر برای مردم کشور به عنوان مقصد گردشگری معرفی شده اما افزایش میزان بازدید کنندگان امسال نشان داد اگر تلاش بیشتری در این زمینه صورت بپذیرد، این استان به عنوان یک مقصد ثابت گردشگری در کشور می تواندمعرفی شود.
به گفته وی، صنعت توریسم امروزه در زمینه اشتغالزایی از اهمیت بسیار زیادی در جهان برخوردار بوده که ما نیز باید از این ظرفیت به نحو احسن استفاده کنیم.
استاندار قزوین در ادامه اضافه کرد: با افزایش 22 درصدی تردد، میزان تصادف های فوتی استان خوشبختانه کاهش یافته که این مساله بیانگر میزان فعالیت اعضای ستاد و مسئولان در ایام تعطیلات نوروزی بوده است.
زاهدی با بیان اینکه دستگاه ها ظرف پنج روز آینده برنامه های خود را در قالب پیشنهادی سازمان برنامه و بودجه ارائه کنند، گفت: دستگاه های اجرایی همچنین از به کارگیری نیروهای خارج از ضوابط قانونی کار خوداری کنند زیرا حجم دولت آن قدر گسترده است که دیگر نباید شاهد این بی قانونی ها باشیم.
وی اضافه کرد: در بخش اعتبارات هزینه ای، سال گذشته وضعیت مناسبی داشتیم و رضایتمندی نسبی بین کارکنان دولت به وجود آمد که جای تقدیر دارد.
استاندار قزوین در پایان از مدیران دستگاه ها خواست تا ضمن همکاری با رسانه ها، از پاسخگویی به آنان طفره نروند.
6101/8054انتهای پیام /*


درباره gohari