خانه / Uncategorized / شناسایی 240 میلیارد تومان فرار مالیاتی در گمرکات مازندران

شناسایی 240 میلیارد تومان فرار مالیاتی در گمرکات مازندرانابوالقاسم یوسفی نژاد روز سه شنبه در نشست خبری به مناسبت روز جهانی گمرک در نوشهر افزود : این میزان فرار مالیاتی در گمرک مازندران از طریق سیستم جامع امور گمرکی شناسایی شده است.
وی تصریح کرد: به همین خاطر 29 دستگاه خودرو لوکس بابت فرار مالیاتی 240 میلیارد تومانی این شرکت ها توقیف شد که از این تعداد 18 دستگاه خودرو به صورت کامل به تملک دولت درآمد و مابقی آنها نیز در حال انجام است.
یوسفی نژاد خاطرنشان کرد: شناسایی فرار مالیاتی 12 شرکت که 10 شرکت آن وارد کننده خودرو و 2 شرکت دیگر وارد کننده کالا بودند با همکاری سازمان مالیاتی کشور و گمرک مازندران انجام شد.
به گفته وی، صاحبان این شرکت ها پس از توقیف اموال خودروشان، تاکنون 30 شکایت علیه کارکنان این اداره کل درمراجع قضایی طرح کردند.
مدیرکل گمرکات مازندران با اشاره به افزایش 25 درصدی درآمد گمرکات مازندران در 10 ماهه امسال افزود: در این مدت درآمد گمرکات مازندران به یک هزار و 484 میلیارد و 881 میلیون ریال رسید.
وی گفت: در 10 ماهه امسال 330 میلیون دلار صادرات غیر نفتی از گمرکات مازندران صورت گرفته که به لحاظ ارزشی 7 درصد رشد و از لحاظ وزنی 18 درصد کاهش یافت که شامل فرآورده های لبنی، کالاهای صنعتی، مواد غذایی، سیمان و مصنوعات چوبی بوده است.
به گفته وی، بیشتر این کالا به کشورهای عراق، روسیه، افغانستان، ترکمنستان و قزاقستان صادر شده است.
یوسفی نژاد اظهار داشت: در این مدت نیز 757 میلیون دلار کالا به وزن 2 میلیون و 470 تن که عمده آن جو، ذرت، انواع روغن، آهن آلات و ماشین آلات از کشورهای روسیه، سوئیس، امارات ، آلمان، اسپانیا وارد کشور شد.
وی اظهار داشت: امسال همچنین 96 هزار و 44 تن کالا شامل ورق آهن، نفت سفید، جرثقیل، کاغذ و رب گوجه فرنگی نیز از گمرکات مازندران به کشورهای افغانستان، عراق و ترکیه ترانزیت شد.
مدیرکل گمرکات مازندران به راه اندازی سامانه جامع امور گمرکی در دولت تدبیر و امید اشاره کرد و افزود: امسال 360 پرونده قاچاق کالا به مراجع قضایی ارجاع شده است.
وی همچنین از اخذ یکهزار و 169 میلیارد ریال ضمانت نامه بابت ورود کالا از سوی گمرکات مازندران خبر داد و گفت: امسال 98 درصد کالاهای ترخیصی از گمرکات مازندران کالاهای سرمایه ای و واسطه ای است که موجب افزایش ارزش افزوده و اشتغالزایی می شود.
استان مازندران دارای پنج گمرک در بنادر امیرآباد، فریدونکنار و نوشهر و شهرهای آمل و ساری است.
خبرنگار : سیدمحمد اکبرموسوی**انتشار دهنده: محسن حسن نیا
/1295/ 1602/1899انتهای پیام /*


درباره gohari