خانه / Uncategorized / طرح بین المللی ترسیب کربن سه سال آینده در تمام استانها اجرا می شود

طرح بین المللی ترسیب کربن سه سال آینده در تمام استانها اجرا می شودفرهاد سرداری روز یکشنبه در بازدید تعدادی از خبرنگاران اعزامی رسانه های گروهی تهران از طرح بین المللی ترسیب کربن بخش بهمن شهرستان ابرکوه از توابع استان یزد افزود:در حال حاضر این طرح با مشارکت مردم در سه میلیون و 300 هکتار از عرصه های منابع طبیعی کشور در دست اجراست.
وی با بیان اینکه اجرای طرح یادشده از طرح های بسیار موفق این سازمان در جلب مشارکت مردمی در فرآیند بیابانزدایی ، تثبیت عرصه های منابع طبیعی و ماندگاری جمعیت در مناطق روستایی است، ادامه داد: طرح یاد شده در 18 استان با 23 محل و با حدود 700 روستا که 300 روستا نمونه آزمایشی(پایلوت) است، در حال اجراست.
به گزارش ایرنا، سرداری از یزد به عنوان یکی از استان بسیار موفق اجرای طرح ترسیب کربن نام برد و یادآور شد: سخت کوشی مردمان روستاهای این استان، مدیریت اجرایی خوب طرح و فراهم بودن شرایط اجرای طرح سه عامل موفقیت در این منطقه است.
مدیرکل امور بیابان سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری در ادامه اضافه کرد: ایران در اجرای طرح یاد شده در بین کشورهای آسیا و اقیانوسیه، از میان 10پروژه برتر توسعه‌ای در سال 2017 میلادی انتخاب شد، به همین منظور دفتر عمران سازمان ملل (UNDP) بر خلاف روال معمول بعد از اتمام طرح پایلوت از بخش دوم طرح نیز حمایت کرد و پشتیبانی از طریق آموزش و انتقال دانش از طرح را ادامه داد.
سرداری اضافه کرد: در اجرای طرح یاد شده رشد متوازن سرمایه‌های طبیعی انسانی، مالی، زیرساختی و اجتماعی سعی در ایجاد توسعه در محدود ‌های کاری مورد نظر وجود دارد.
به گفته وی از سال 1392تا سال 1395 در اجرای طرح بین المللی ترسیب کربن 120میلیارد ریال بودجه از محل ردیف های ملی با هدف کاهش تخریب سرزمین و توسعه پایدار روستاها هزینه شده و برای ادامه اجرای طرح 260 میلیارد ریال بودجه نیاز است.
به گزارش خبرنگار ایرنا ، سرداری به اتفاق مدیرکل و معاونان منابع طبیعی و آبخیزداری استان یزد و جمعی از خبرنگاران خبرگزاری ها ، رسانه ها و مسئولان از طرح ترسیب کربن منطقه « بداف » بخش بهمن ابرکوه ، طرح‌های اشتغالزایی شامل کاشت زعفران در مناطق کم آب ، پخت نان سنتی ، تولید ورمی‌ کمپوس، پرورش مرغ خانگی ، صنایع دستی و قالی‌بافی از روستاهای شهرآباد ، اسفند آباد ، هارونی و همچنین درخت سرو چهار هزار و 500 ساله ابرکوه بازدید کرد.
مرکز شهرستان 51 هزار نفری ابرکوه در140کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.
7540*2047* خبرنگار: کارگر ابرقوئی ** انتشار: عباسقلی اشکورجیریانتهای پیام /*


درباره gohari