خانه / Uncategorized / طرح نظارت نوروزی استاندارد از 15 اسفند آغاز می شود

طرح نظارت نوروزی استاندارد از 15 اسفند آغاز می شودبه گزارش ایرنا، داوود کارگرزاده روز یکشنبه در جمع خبرنگاران زنجان افزود: این نظارت بر کالاهای پر مصرف و مشمول مقررات استاندارد اجباری از جمله مواد غذایی، بهداشتی، شیمیایی، قطعات خودرو، ترازوها و دستگاه های اوزانی که در میادین عرضه و میوه و تره بار انجام می شود.
وی یادآورشد: در این طرح علاوه بر کالاهای پر مصرف، جایگاه های عرضه سوخت هم نظارت می شود.
کارگرزاده اظهار کرد: در جریان این نظارت و بازدیدها، سازمان تعزیرات حکومتی و انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان هم بازرسان استاندارد را همراهی می کنند.
مدیرکل استاندارد استان زنجان گفت: در این طرح با 2 محور بر مراکز تمرکز و توزیع از نظر کیفیت و کمیت کالا نظارت و بررسی انجام می شود.
وی خاطرنشان کرد: کیفیت تولیدات و خدمات مشمول استاندارد اجباری در استان توسط 378 مدیر کنترل کیفی رصد و ارزیابی می شود.
کارگرزاده ادامه داد: مدیران کنترل کیفی بر اساس مهارتی که دارند مکلف هستند پس از اشتغال به کار، ضمن حضور تمام وقت در یک نوبت کاری نسبت به بازرسی و کنترل مواد اولیه، محصول حین ساخت و نهایی و شرایط نگهداری و تمامی مراحل تولید نظارت و کیفیت را تایید کنند.
مدیرکل استاندارد استان زنجان گفت: مدیران کنترل کیفی از تولید محصول ناقص و فاقد استانداردهای لازم در واحدهای تولیدی باید جلوگیری کنند.
وی اضافه کرد: در حال حاضر کیفیت کالا و تولیدات شامل استاندارد اجباری توسط همین مدیران کنترل کیفی رصد می شوند و آنان موظف هستند طی یک سال حداقل 16 ساعت دوره آموزشی را برای آشنایی با آخرین شاخص های استاندارد طی کنند.
کارگرزاده ابراز کرد: در مورد محصولات سالم و دارای حد مجاز از آلاینده ها در سال 94 دستورالعمل های مربوطه در خصوص تمدید، تجدید و ابطال و تعلیق پروانه تولید در دستور کار سازمان قرار گرفت.
وی افزود: پس از آنکه همکاران این اداره کل و شرکت های تایید صلاحیت شده به مزارع، گلخانه ها، انبارها و مراکز عرضه مراجعه کردند توانستند با بازرسی و نمونه برداری انجام شده و مطابقت با معیارهای استاندارد، برای نخستین بار در کشور پروانه کاربرد حد مجاز از آلاینده ها را صادر کنند.
کارگرزاده یادآورشد: در این زمینه 16 فقره پروانه صادر شد که چهار مورد برای پیاز، 6 مورد سیب زمینی، 2 مورد توت فرنگی، 2 فقره سیب درختی، 2 مورد زردآلو و یک فقره گیاه به لیمو بود.
3001/6085انتهای پیام /*


درباره gohari