خانه / Uncategorized / ظریف: هیچ سقفی در روابط ایران با نیجر وجود ندارد

ظریف: هیچ سقفی در روابط ایران با نیجر وجود نداردبه گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، محمدجواد ظریف شامگاه پنجشنبه در مجمع تجاری ایران و نیجر، اظهارکرد: همکاری ایران با نیجر در بخش سلامت به خوبی پیش رفته است و دو کشور در آینده می توانند در بخش های فنی، مهندسی و صنعت خودروسازی نیز همکاری کنند.
وی همچنین به حضور هیات عالیرتبه اقتصادی و تجاری ایران در نیامی اشاره کرد و گفت: امیدوارم در فرصت باقیمانده بخش های خصوصی دو کشور با معرفی توانمندی، ظرفیت ها و امکانات خود بتوانند در همکاری بانکی و حمل و نقل به توافق هایی دست یابند.
رئیس دستگاه دیپلماسی ایران در ادامه به دیدار امروز خود با رئیس جمهوری نیجر اشاره و اظهارکرد: در این دیدار زمینه های همکاری های دو کشور مور‌د بحث و بررسی قرار گرفت.
ظریف تاکید کرد: در نشست مجمع تجاری ایران و نیجر بهترین های بخش علمی و فناوری ایران حضور داشته که آمادگی دارند بدون صرف وقت در حوزه انتقال فناوری با نیجر همکاری کنند.
«ابراهیم یاکوب» وزیر خارجه نیجر نیز در این نشست گفت: نیجر بیش از 4٠ سال است با ایران روابط دیپلماتیک دارد و حضور هیات عالیرتبه اقتصادی ایران در کشورمان نشان دهنده گسترش و هم افزایی روابط دو کشور است.
به گزارش ایرنا، مجمع تجاری ایران و نیجر شامگاه پنجشنبه با حضور وزیران امور خارجه دو کشور و هیات عالیرتبه اقتصادی و تجاری ایران و تجار نیجری آغاز به کار کرد.
شبد**1336**1953** 1379
خبرنگار: مهرنوش خانزایی** انتشار دهنده: هادی افتخاریانتهای پیام /*


درباره gohari