خانه / Uncategorized / عبدالحمید احمدی: بعضی از هنجار شکنی‌ها از فضای خارج ورزش وارد استادیوم‌ می‌شود

عبدالحمید احمدی: بعضی از هنجار شکنی‌ها از فضای خارج ورزش وارد استادیوم‌ می‌شود

به گزارش ایسنا، عبدالحمید احمدی در ابتدای این جلسه به اشاره به حضور گسترده مردم و جامعه ورزش در راهپیمایی روز اربعین گفت: علاوه بر حضور چشمگیرجامعه ورزش در مسیر راه پیمایی، ادارات کل ورزش و جوانان هم در تسهیل مسیر راهپیمایی برای عزاداران حسینی تلاش بسیاری کردند.

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: راهپیمایی روز 13 آبان هم با برنامه ریزی ویژه و با هماهنگی تمامی دستگاه ها و مشارکت جامعه ورزش کشور به خواست خدا با قدرت کامل برگزار خواهد شد.

وی افزود: طبق مصوبه جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی در باره موضوع حجاب و عفاف که ابلاغیه جدید آن پس از بازنگری به تمام دستگاه ها از جمله وزارت ورزش و جوانان ابلاغ شد به دستور سلطانی فر قرار شد کمیته عفاف و حجاب در وزارت ورزش و جوانان تشکیل شود تا این مصوبات را دقیق اجرا کنیم. با توجه به حساسیت های خاصی که در حوزه ورزش وجود دارد روی این مورد تمرکز ویژه داریم.

احمدی تاکید کرد: با پیگیری ویژه وزیر ورزش و جوانان در خصوص  مواردی که در برخی رویدادهای ورزشی باعث ایجاد نگرانی هایی شده “کمیته صیانت از ارزش های اخلاقی و حرفه ای ورزش کشور” را تشکیل دادیم تا به کمک نهادهای ذیربط یک بازخوانی در شرایط برگزاری رویدادها داشته باشیم. باید بعضی از هنجار شکنی ها که از خارج از محیط ورزش وارد این فضا می شود بررسی دقیق شود و تصمیمات لازم در این خصوص گرفته شود لدا ما تاکید بر فعالیت جدی و بیشتر این کمیته داریم.

او در پایان گفت: فرهنگ سازی برای حضور در ورزشگاه ها نکته‌ای است که با توجه به ظرفیت صدا و سیما و چهره های تاثیرگذار نباید از آن غافل شویم. گاهی حرکت اشتباه یک مربی مثل آتشی بر انبار باروت است. همزمان با برگزاری دوره های آموزشی باید راهکارهای جلوگیری از چنین حرکاتی را هم بررسی کنیم.

انتهای پیام

درباره gohari