خانه / Uncategorized / عزم مسوولان بوشهرمقابله باکم آبی است

عزم مسوولان بوشهرمقابله باکم آبی استبه گزارش ایرنا مهرداد ستوده روز چهارشنبه در حاشیه بازید از تاسیاست آبرسانی بوشیگان
درشهرستان کازرون افزود:در همین راستا با وجود محدودیت اعتباری، استاندار دستور داده برای تخصیص بموقع اعتبارات در حوزه آب اقدام فوری شود، ولی عدم بارش و خشکسالی، مواجه شدن با بعضی مشکلات را اجتناب ناپذیر کرده است.
وی یادآورشد:امروز در پی بازدید میدانی از بخش‌های مختلف آبگیر، تصفیه خانه و ایستگاه پمپاژ تاسیسات بوشیگان کازرون، مشکلات و موانع موجود انتفال آب به استان بوشهر و دلائل کاهش آن بررسی و برنامه‌ریزی لازم و عملیاتی برای روزهای پیش رو انجام شد.
معاون استاندار بوشهر گفت:از هم مردم خاضعانه می‌خواهم با درک شرایط واقعی و صرفه جویی و اصلاح الگوی مصرف آب و همچنین ترویج این فرهنگ، مدیریت استان را یاری دهند.
وی ادامه داد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده امیدواریم در کوتاه مدت مشکلات به صورت چشمگیر کاهش یابد.
در این بازدید ستوده از نمایندگان باغداران کازرونی خواست در انتقال آب شرب به استان همسایه ( بوشهر ) همچمون گذشته همکاری کنند.
در زمان حاضر با توجه به محدودیت منابع آبی 20 هزار مترمکعب آب مورد نیاز این استان از آب شیرین کن های به بهره برداری رسیده در شهرهای بوشهر و کنگان تامین می شود.
همچنین طرح های آب شیرین کن با ظرفیت تولید روزانه 28 هزار متر مکعب در شهر سیراف در دست اجراست که با بهره برداری از آن آب مورد نیاز شهرها و روستاهای شهرستان جم استان بوشهر تامین خواهد شد.
علاوه براین عملیات اجرایی طرح آب شیرین کن هفت هزار و 500 مترمکعبی شهر دلوار شهرستان تنگستان استان بوشهر نیز در سال جاری آغاز شده که در مدت 2 سال به بهره برداری خواهد رسید.
همچنین بخش خصوصی برای ساخت آب شیرین کن 35هزار مترمکعبی بوشهر یکهزار و 500 میلیارد ریال سرمایه گذاری می کند.
مجوز شیرین کردن 100 هزار مترمکعب آب از طریق تاسیسات آب شیرین کن برای استان بوشهر صادر شده است.
هم اکنون بیش از 90 درصد آب آشامیدنی استان بوشهر از استان های کهگیلویه و بویراحمد و فارس تامین می شود، که در سال های اخیر به دلیل خشکسالی و کم بارشی در استان های همجوار تامین آب استان بوشهر بویژه در تابستان با مشکل روبروست.
6047/6045انتهای پیام /*


درباره gohari