خانه / Uncategorized / علت تعلل در برگزاری انتخابات دوومیدانی چیست؟

علت تعلل در برگزاری انتخابات دوومیدانی چیست؟

به گزارش ایسنا، انتخابات فدراسیون دوومیدانی به گره کوری تبدیل شده است که هر چه زمان می‌گذرد سرنوشت آن مبهم‌تر از قبل می‌شود. در حالی که انتظار بر این است وزارت ورزش و جوانان با حساسیت زیاد وضعیت این رشته پایه را دنبال کند و نسبت به تعیین و تکلیف ریاست فدراسیون اقدامات لازم را انجام دهد اما مهدی علی‌نژاد، معاون قهرمانی وزارت ورزش و جوانان در تازه‌ترین اظهار نظر خود در پاسخ به اینکه انتخابات دوومیدانی چه زمانی برگزار می‌شود؟ به خبرنگاران گفت:” حساسیت دوستان مجمع دوومیدانی در مورد کرونا زیاد است، بنابراین باید منتظر باشیم تا شرایط کرونا بهتر شود”.

شاید اشاره علی‌نژاد به اتفاقات مجمع ۱۹ اسفند ۹۸ فدراسیون دوومیدانی است که به دلیل شیوع ویروس کرونا و اعمال محدودیت‌های تردد، برخی از روسای هیات‌های استانی حاضر به شرکت در مجمع انتخاباتی نشدند، در نتیجه مجمع از حد نصاب خارج و تصمیم بر تکرار آن گرفته شد.

این در حالی است که اسفند ۹۸ ویروس کرونا به تازگی در کشور شیوع پیدا کرده بود و شناخت دقیقی از آن در سطح جامعه وجود نداشت در نتیجه فضای روانی حاکم بر جامعه متفاوت با شرایط فعلی بود که مردم با شناخت این ویروس و رعایت پروتکل‌های بهداشتی به زندگی عادی خود برگشته‌اند. اگر قرار باشد با بهانه حساسیت اعضای مجمع نسبت به کرونا، انتخابات را عقب بیندازند پس باید شاهد این باشیم که دوومیدانی زمان طولانی‌تری با سرپرست اداره شود، چرا که در حال حاضر دارویی برای درمان این بیماری وجود ندارد و طبق گفته‌های پزشکان حداقل تا سال آینده هم واکسنی برای آن تولید نمی‌شود.

در شرایطی که توصیه ستاد ملی مقابله با کرونا، رعایت پروتکل‌های بهداشتی است و مردم مطابق با آن امور جاری زندگی خود را انجام می‌دهند، روند انتخابات دوومیدانی نیز باید هر چه زودتر آغاز شود، مگر اینکه برگزار نشدن آن پشت پرده‌ای داشته باشد که تمایلی به طرح آن وجود نداشته باشد.

از طرفی وزارت ورزش می‌تواند ثبت نام انتخابات را شروع کند که این روند به همراه تایید صلاحیت کاندیداها خود زمان‌بر است اما تعلل در این مورد، رشته دوومیدانی را بیش از آنچه که اکنون شاهدش هستیم درگیر حاشیه خواهد کرد. بدلیل بلاتکلیفی دوومیدانی، شائبه ها و حواشی زیادی برای این رشته بوجود آمده است. اهالی این رشته هم بارها خواستار تعیین تکلیف وضعیت فدراسیون شده‌اند، تا برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت فدراسیون مشخص شود و دوومیدانی بر اساس آن حرکت کند.

دوره سرپرستی دوره‌ی گذار است و نمی‌توان شاهد تصمیمات بلندمدت بود. به همین دلیل بود که در دوره سرپرستی ایرج عرب (از ۲۴ مهر تا اسفند ۹۸) اردوهایی برای برخی ورزشکاران در نظر گرفته شد که انتقادات زیادی به همراه داشت و هزینه‌هایی صورت گرفت که زمزمه‌های خزانه خالی در دوره سرپرستی مهدی مبینی(سرپرست فعلی فدراسیون) به گوش رسید.

وزارت ورزش و جوانان در شرایطی که انتخابات سایر فدراسیون‌ها را برگزار می‌کند و جامعه نیز این حقیقت را پذیرفته که باید با کرونا زندگی کند باید بدون توجیه و بهانه به فکر دوومیدانی باشد و نسبت به برگزاری انتخابات این فدراسیون نیز اقدامات لازم را انجام دهد.

انتهای پیام  

درباره gohari