خانه / Uncategorized / عملیات نهال کاری در حاشیه آزاد راه تهران- پردیس بطول 40 کیلومتر آغازشد

عملیات نهال کاری در حاشیه آزاد راه تهران- پردیس بطول 40 کیلومتر آغازشدبه گزارش خبرنگار ایرنا، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران روز سه شنبه در مراسم آغاز عملیات کاشت نهال در حاشیه آزاد راه تهران – پردیس در سخنانی این اقدام را امری ضروری برای توسعه کمربند سبز در اطراف پایتخت اعلام کرد.
علی کیان افزود: با مصوبه شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران قرار است سالانه 6 هزار هکتار بر فضای سبز استان افزوده شود که یک هزار و 500 هکتار سهم اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران است.
وی خاطرنشان کرد: همچنین سالانه یک هزار و 500 هکتار توسط شهرداری ها و 3 هزار هکتار دیگر از سوی سایر دستگاه ها و نهادهای استان تهران عملیات نهال کاری انجام شود.
همچنین امام جمعه شهرستان پردیس در این مراسم افزود: رهبر معظم انقلاب در دو، سه سال گذشته مواضع بسیار مشخصی در باره حفظ منابع طبیعی و محیط زیست داشته اند و ما باید دنبال رو رهنمودهای مقام معظم رهبری باشیم.
حجت الاسلام حسین توسلی اظهار کرد: اگر موضوع فرهنگ سازی در منابع طبیعی را دنبال نکنیم مطمئن باشید در مدت زمان کوتاهی منابع طبیعی و به ویژه جنگل ها و مراتع را از دست می دهیم.

** کاشت 12 میلیون اصله نهال در کشور
همچنین قائم مقام سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور هم در این مراسم گفت: نهال کاری در حاشیه بزرگراه ها بدلیل ایجاد فضای سبز و محیطی مفرح می تواند حاشیه امنیت برای جلوگیری از کولاک، توفان و بوران باشد و عزم همگانی ما باید برای حفاظت از منابع طبیعی باشد.
ناصر مقدسی افزود: در هفته منابع طبیعی امسال 12 میلیون اصله نهال در سراسر کشور کاشته می شود.
وی خاطر نشان کرد: در برنامه ششم توسعه سطح جنگل های کشور 800 هزار هکتار گسترش پیدا می کند.
مقدسی خواستار ارتقای تشکیلات منابع طبیعی در سطح کشور شد و ابراز داشت: حفظ منابع طبیعی باید به عنوان یک دغدغه در نزد مسئولین و افکارعمومی تلقی شود.
وی گفت: ایجاد پروژه های عمرانی از چالش های منابع طبیعی است و اگر برای ایجاد طرح های عمرانی و عمومی توجیهات زیست محیطی وجود داشته باشد ما می توانیم هم اشتغال پایدار و هم صنایع و جنگل سالم داشته باشیم
تهرام/7243//1348انتهای پیام /*


درباره gohari