خانه / Uncategorized / فاز یک طرح پایاب سد گیلارلو گرمی بزودی بهره برداری می شود

فاز یک طرح پایاب سد گیلارلو گرمی بزودی بهره برداری می شودعظیم احمدی روز پنجشنبه افزود: در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و دستیابی به تولید بالا با حداقل آب مصرفی و استفاده بهینه از منابع آبی این شهرستان توجه ویژه ای به اجرای پروژه های آب و خاک در این شهرستان شده است.
وی اظهار کرد: از این طرح های مهم مربوط به طرح پایاب سد گیلارلو است که با اتمام فاز اول این طرح بیش از 400 هکتار از اراضی دیم آن به شیوه های نوین آبیاری بارانی مجهز خواهد شد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گرمی مغان گفت: فاز یک طرح پایاب گیلارلو در سطح 400 هکتار پیشرفت فیزیکی بالای 95درصدی دارد و فاز 2 پایاب که قرار است در سطح 230 هکتار اجرا شود با سرعت عمل و تلاش بی وقفه پیمانکار پیشرفت فیزیکی قابل توجهی داشته طوری که عملیات اجرایی بیش از 140 هکتار از مجموع پروژه فاز 2 به اتمام رسیده و مابقی هم با جدیت و سرعت کار قابل قبول و ملموس در حال اجرا می باشد.
به گزارش ایرنا از جهاد کشاورزی اردبیل ، وی تشریح کرد: با اتمام کل طرح و پس از افتتاح پایاب تحول عظیمی در حوزه اشتغال و تولیدات بخش کشاورزی قابل انتظار است و با تبدیل شدن زمین های دیم به آبی ، الگوی کشت منطقه نیز اصلاح خواهد شد.
گرمی مغان در شمال اردبیل و در نوار مرزی جمهوری آذربایجان قرار دارد.
خبرنگار: گیتی طالبی ** انتشار دهنده: عارف شیرزاد
6018/ 1257انتهای پیام /*


درباره gohari