خانه / Uncategorized / فرمانداری های ویژه برای رفع موانع توسعه صاحب اختیار می شوند

فرمانداری های ویژه برای رفع موانع توسعه صاحب اختیار می شوندبه گزارش ایرنا، داود بهبودی روز چهارشنبه در جلسه مشترک کمیته برنامه ریزی و ستاد اقتصاد مقاومتی مراغه افزود: دستگاه های خدمات رسان و اجرایی در کنار سایر سازمان و نهادها و نیز بخش های خصوصی برای روان سازی چرخ توسعه اقتصادی و تولید اهتمام کنند.
وی ادامه داد: در راستای تحقق چشم انداز توسعه شهرستان ها، سیاست های کلی دستگاه ها و نهادها باید مبتنی بر جلب مشارکت مردمی و سرمایه گذاری بخش خصوصی باشد.
وی اضافه کرد: مسئولان و مدیران به عنوان کارگزاران و تسهیل گران و نخبگان و تشکل های مردم نهاد و مدنی نیز به عنوان حلقه واسط بین نظام اداری و مردم نقش مهمی در روند رونق اقتصادی و رفع موانع اقتصادی ایفا می کنند.
بهبودی با بیان اینکه دومین سند تدبیر و توسعه استان تدوین خواهد شد افزود: بار اصلی اجرا و تحقق چشم اندازهای توسعه ای بر عهده بخش های خصوصی و تشکل های مدنی بوده که در این راستا نیز از حمایت دولت تدبیر و امید برخوردار می شوند.
فرماندار مراغه نیز در این نشست گفت: همدلی و همراهی دستگاه های اجرایی و خدمات رسان، نقش مهمی در کاهش مشکلات و رفع موانع اقتصادی بخش های تولیدی می شود.
ظفر محمدی افزود: عدم وجود اختیارات اجرایی برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی، مهم ترین مانع در راه اجرای طرح ها و رونق تولیدی در شهرستان هاست.
وی با انتقاد از عدم همکاری و تعامل برخی دستگاه ها در اجرای طرح های ملی در این شهرستان اضافه کرد: اداره اوقاف این شهرستان به دلیل عدم برخوردرای از اختیارات لازم، موجب توقف اجرای برخی طرح ها در این شهرستان شده است.
مدیر جهاد کشاورزی مراغه نیز در این نشست با اشاره به اجرای طرح های توسعه بخش کشاورزی در این شهرستان گفت: اجرای طرح های مشترک امنیت غذائی، راه اندازی دفتر بورس سیب، توسعه کشت دانه های روغنی، اصلاح الگوهای کشت و بهسازی کانال های آبیاری از جمله طرح های اجرا شده در این راستا بوده است.
محمد نریمانی افزود: با توجه به مزیت ها و ظرفیت های بزرگ کشاورزی در این شهرستان و تولید سالیانه 420 هزار تن سیب، نیاز به پایانه صادراتی سیب در این شهرستان احساس می شود.
وی ادامه داد: کمبود اعتبارات استانی، عدم تعامل و همکاری بانک ها و نیز وجود قوانین دست و پاگیر اداری، توسعه بخش کشاورزی این شهرستان را تهدید می کند.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت و دبیر کارگروه تسهیل مراغه نیز در این جلسه گفت: در 2 سال اخیر در راستای رفع موانع تولید در این شهرستان، مشکلات 12 واحد کوچک تولیدی با 200 نفر اشتغال رفع شده و 16 جواز تاسیس نیز برای واحدهای تولیدی صادر شده که با بهره بردرای از آنها زمینه اشتغال 226 نفر فراهم می شود.
ایوب خیراللهی افزود: در طول سال گذشته نیز پروانه کسب برای یک هزار و 200 واحد صنفی صادر شده و موانع تولیدی 29 واحد تولیدی نیز در زمینه بخشش جرائم بیمه ای بررسی و رفع شده است.
وی اضافه کرد: همچنین در این مدت، مشکلات 23 واحد تولیدی نیز در کارگروه رفع موانع تولید بررسی شده که 40 دردصد آن تاکنون محقق شده است.
شهرستان مراغه با حدود 263 هزار نفر جمعیت در 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
3077/7487انتهای پیام /*


درباره gohari