خانه / Uncategorized / فرماندار: زیرساخت های اقتصادی آستارا در دولت تدبیر و امید توسعه یافت

فرماندار: زیرساخت های اقتصادی آستارا در دولت تدبیر و امید توسعه یافتبه گزارش خبرنگار ایرنا ، یونس رنجکش عصر سه شنبه در دیدار با چهره های فرهنگی، هنری، علمی و اقتصادی آستارا در فرمانداری این شهرستان افزود: در طول هفت ماه گذشته 120 وزیر، معاون وزیر ، استاندار و مدیر کل در آستارا حضور یافته و از زیرساخت های های اقتصادی این شهرستان بازدید کرده اند.
وی با اشاره به سرمایه گذاری دولت در این شهرستان در حوزه های خدمات تجاری و گردشگری، اضافه کرد: با مشارکت سرمایه گذار بخش خصوصی، شاهد توسعه منطقه ویژه اقتصادی آستارا هستیم و یک دستگاه لایروب برای بندر خریداری شده است تا با حفظ عمق آب، کشتی های پنج هزار تنی به بندر این شهرستان وارد شوند.
وی با بیان اینکه گره های توسعه آستارا با اعتماد مردم به دولت باز خواهد شد، اظهار کرد: خوشبختانه قطار توسعه آستارا به خصوص در حوزه اقتصاد شتاب گرفته است و در ماه های آینده با تکمیل خط ریلی آستارا-آستارا، تحول عظیمی در حوزه اقتصاد منطقه روی خواهد داد.
رنجکش با اشاره به اینکه مسئولان محلی آستارا باید به این شهرستان نگاه ملی داشته باشند، تصریح کرد: همایش ملی فرصت های سرمایه گذاری در آستارا برگزار خواهد شد تا شاهد حضور سرمایه گذاران در بخش های اقتصادی و گردشگری این شهرستان باشیم.
فرماندار آستارا با اشاره به مشکلات حوزه آب آستارا، گفت: با تکمیل سد لاستیکی در روستای خانه های آسیاب این شهرستان، بخش زیادی از آن مشکلات برطرف خواهد شد.
وی ایجاد پیاده راه بازار ساحلی، توسعه طرح گردشگری استیل و واگذاری 420 واحد مسکن مهر به متقاضیان را از برنامه های آینده شهرستان آستارا عنوان کرد.
در ادامه این جلسه از عوامل و دست اندرکاران برگزاری نمایشگاه ملی مطبوعات محلی در آستارا تجلیل شد.
این نمایشگاه با بیش از 50 غرفه در تابستان امسال دایر شده بود.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.
خبرنگار: یوسف هدایتی**انتشار دهنده: بابایی
7105 / 7124 /6030انتهای پیام /*


درباره gohari