خانه / Uncategorized / فرماندار: سهمیه وام اشتغال خانگی در اردستان چهار برابر شد

فرماندار: سهمیه وام اشتغال خانگی در اردستان چهار برابر شدبه گزارش ایرنا، علیرضا غیور شامگاه شنبه در جلسه کارگروه اشتغال اردستان گفت: افزون بر پنج میلیارد و 200 میلیون ریال تسهیلات اشتغال خانگی برای سال جاری به این شهرستان اختصاص داده شده که در قالب 75 درصد اشتغال پشتیبان و 25 درصد به افراد مستقل واجد شرایط پرداخت خواهد شد.
وی افزود: هر دستگاه با توجه به توان و تعداد متقاضی می تواند از این تسهیلات استفاده کند؛ البته تعداد افراد نام نویسی شده در سامانه رصد تا پایان شهریور ماه 250 نفر بود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته و باید تا پایان سال افزایش یابد.
فرماندار اردستان بیان کرد: نسبت به سهمیه اشتغال 18 درصد در سال 1395 رشد داشتیم اما امسال این مهم روی نداد که باید توسط کارشناسان آسیب شناسی و کاستی ها برطرف شود.
او اضافه کرد: جذب اعتبارات تا پایان دی ماه امکان پذیر است اما پرداختن تسهیلات اشتغال برخلاف روند سال های گذشته باید به سمت ایجاد اشتغال پایدار سوق یابد و بدین منظور تشکیل کمیته مشاوره شغلی با حضور کارشناسان توانمند و دارای ایده اقتصادی ضروری است.
غیور با تاکید بر سرعت به بخشی و تسهیل امور در جهت بهبود فضای اشتغال عنوان کرد: بیکاری به عنوان سرچشمه بیشتر معضل ها و آسیب های اجتماعی مطرح است و دستگاه های اداری باید به رونق اشتغال و بهبود فضای کسب و کار کمک کنند.
رئیس اداره بهزیستی اردستان نیز در این جلسه گفت: هشت میلیارد و 150 میلیون ریال تسهیلات اشتغال در سال جاری به این مجموعه اختصاص یافت که نزدیک به سه میلیارد ریال نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.
محمد علی مطلب زاده افزود: 43 پرونده از افراد تحت پوشش برای دریافت مبلغ 6 میلیارد و 470 میلیون ریال تسهیلات تاکنون به بانک های عامل معرفی شده که 20 پرونده مربوط به معولان و خانواده آنها بود و سایر متقاضیان نیز به تدریج به بانک ها معرفی می شوند.
شهرستان اردستان با 43 هزار نفر جمعیت در 118 کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.
خبرنگار: رحمت الله عامری نیا ** انتشاردهنده: محمد ملا حمزه زاده
7431/8123انتهای پیام /*


درباره gohari