خانه / Uncategorized / فرماندار مهاباد: 100 هزار تن گندم در مهاباد ذخیره شده است

فرماندار مهاباد: 100 هزار تن گندم در مهاباد ذخیره شده استبه گزارش ایرنا، ایرج شجاعی روز سه شنبه در جلسه شورای اداری مهاباد اظهار کرد: در سال های قبل ذخیره گندم حداقل بود اما در سایه تلاش های دولت تدبیر و امید برای شهرهای دیگر هم ذخیره گندم داریم.
وی با بیان اینکه ماهانه هر نفر در مهاباد 7.5 کیلوگرم آرد مصرف می کند، اظهار کرد: کیفیت نان باید در شهرستان ارتقاء یابد و لازمه آن تولید کیفی این محصول است.
شجاعی همچنین با اشاره به اهمیت ذخیره سازی سوخت در فصل سرما، گفت: ادارات برای خود جایگزین سوخت تامین کنند که در صورت مشکل در استفاده یا در تامین، سوخت دوم جایگزین شود.
وی افزود: نانوایی ها هم باید به تجهیزات استفاده از سوخت گاز و گازوئیل مجهز شونند و ادارات نیز در صورت قطع برق، موتور برق داشته باشند تا در استفاده از انرژی جایگزین در سطح شهرستان مشکل نداشته باشیم.
وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود در شورای اداری با اشاره به بدعهدی های آمریکا نسبت به توافقات جهانی گفت: رویکرد استکبار جهانی سلطه طلبی است که توافق برجام آن را آشکار کرد.
شجاعی اظهار کرد: برجام یک توافق چند جانبه جهانی است و همه کشورهای جهان در خصوص برجام شاهد بدعهدی آمریکا هستند.
وی همچنین با اشاره به هجمه های آمریکا به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: سپاه برای انقلاب، یک ارزش محسوب می شود و در واقع قدرت و بازوی کشور است که برای مردم جانفشانی می کند.
رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت مهاباد نیز گفت: برنامه ریزی و استفاده از اطلاعات و آمار بروز و موثق موجب توسعه کشور می شود و اسلام هم به این موضوع تاکید دارد.
حجت الاسلام سید علی موسوی فاروق افزود: اطلاعات درست موجب برنامه ریزی اصولی در جهت آسایش و بهره مندی مردم از رزق و روزی می شود.
رئیس اداره غله و خدمات بازرگانی مهاباد نیز در شورای اداری اظهار کرد: تعداد 224 نانوایی در سطح شهرستان دارای پروانه کسب هستند که 161 باب از آنها در داخل شهر و 63 باب آن در روستاها قرار دارند.
سلیم احمدی افشار با اشاره به تنوع کم نان در مهاباد اظهار کرد: بیشترین نوع پخت نان مربوط به نان لواش دستگاه است و تنها سه واحد بربری و 11 واحد سنگک پزی فعال در شهرستان وجود دارد.
رئیس کمیته امداد امام خمینی مهاباد نیز در این جلسه با بیان اینکه پنج هزار خانوار این شهرستان زیر پوشش امداد امام خمینی(ره) هستند، افزود: مهمترین هدف این اداره حمایت و توانمندسازی خانوارهای زیر پوشش کمیته امداد و در نهایت مستقل شدن و خارج شدن از سایه این کمیته است.
مسعود مامندی پور گفت: امسال دولت برای موضوع اشتغال اعضای این خانواده ها 80 میلیارد ریال اختصاص داده است.
وی افزود: در مهاباد نیز 100 طرح اشتغال زایی اجرا شده است که تا پایان سال به 400 طرح می رسد.
سامرند مرزنگ، رئیس شبکه بهداشت و درمان مهاباد نیز با بیان اینکه 13 خانه بهداشت تا پایان سال به بهره بره بردای می رسد، افزود: 190 میلیارد ریال تاکنون برای ساخت و تکمیل فاز دوم اورژانس، مرکز غربالگری سرطان، بلوک زایمان، ساخت کلینیک ویژه تخصصی و فوق تخصصی و سایر طرح های عمرانی- بهداشتی هزینه شده است.
شهرستان مهاباد با 237 هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع است.
3093/3072
** خبرنگار: پیمان پاکزاد ** انتشار: علیرضا فولادیانتهای پیام /*


درباره gohari