خانه / Uncategorized / فرهنگ استفاده ازمقررات ملی درکهگیلویه وبویراحمدرایج نیست

فرهنگ استفاده ازمقررات ملی درکهگیلویه وبویراحمدرایج نیستنوید موسوی روز دوشنبه در حاشیه سومین نشست مدیران مسکن و ساختمان و روسای ادارات نظام مهندسی راه و شهرسازی منطقه 2 کشور در یاسوج در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: یکی از ابزارهای مهم در امن سازی شهرها و ساختمان ها ،ارتقای آگاهی مردم و فرهنگ سازی آنان در استفاده از مصالح مرغوب و استفاده از کارشناسان در تمامی مراحل ساخت و سازهاست.
وی ادامه داد: دستگاه های ذیربط و رسانه های جمعی باید برای استفاده مردم از مصالح مرغوب در ساختمان سازی فرهنگ سازی لازم را انجام دهند.
به گفته مقام های کشوری ،کیفیت ساخت و ساز ساختمان در کهگیلویه و بویراحمد و با ضعف ها و کاستی های فراوانی رو به رو است .
آموزش مداوم مهندسان ساختمان ،معمار و ناظر ،گامی در راستای ترغیب بهبود کیفیت در حوزه ساخت و ساز در کهگیلویه و بویراحمد است.
وی افزود: هدف از برگزاری این نشست تشریح امور ایمنی ساختمان(اچ اس ای)، جلوگیری از ساخت و ساز های خلاف و رعایت مباحث 22 گانه مقرارات ملی ساختمان است.
موسوی بیان کرد: از برنامه های اصلی راه و شهرسازی محدود کردن کمیسیون ماده 100 در راستای پیشگیری ازتخلف شهرداری ها در این ماده است.
وی عنوان کرد: کمیسیون ماده 100 به منبع درآمدی برای شهرداری‌ها در کهگیلویه و بویراحمد تبدیل شده است.
معاون مسکن راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد گفت: هم اینک ساخت و سازها در استان کهگیلویه و بویراحمد و شهر یاسوج به سمت مطلوبی پیش نمی‌رود.
مواردی از جمله بررسی مقررات ملی و کنترل ساختمان، تشریح فعالیت های دفترسازمان های مهندسی و تشکل های حرفه ای و تشریح فعالیت های دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان توسط ناظران عالی دفتر مقررات ملی نیز در این نشست بررسی خواهد شد.
نشست مدیران مسکن و ساختمان و روسای ادارات نظام مهندسی راه و شهرسازی منطقه 2 کشور از 8 لغایت 10 آبان ماه با حضور مسئولان مربوطه استان های مرکزی، اصفهان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، ایلام،خوزستان و کهگیلویه و بویراحمدبه میزبانی شهر یاسوج در حال برگزاری است.
خبرنگار: فهیمه قهرمانی**انتشار دهنده: مسعود علیزاده
9868/1662انتهای پیام /*


درباره gohari