خانه / Uncategorized / فعالیت مجدد پروژه مجتمع بندری بندرخمیر از 13 آبان آغاز شود

فعالیت مجدد پروژه مجتمع بندری بندرخمیر از 13 آبان آغاز شودبه گزارش ایرنا، فریدون همتی شامگاه پنجشنبه در نشست بررسی مشکلات پیش روی پروژه مجتمع بندری بندرخمیر با اشاره به طولانی شدن زمان اجرای این پروژه، اظهار داشت: به عنوان مسئول باید پاسخگوی تصمیماتمان باشیم و همان طور که پیش از این اعلام کردم، هیچ سازمانی حق ندارد بیشتر از دو هفته صدور یک مجوز را طول بدهد.
وی با تاکید بر اینکه برطرف شدن موانع موجود در مسیر اجرای این پروژه، تصریح کرد: قانون اجازه نداده این پروژه این ‌قدر طول بکشد و با تعهد و صورت‌ جلسه تنظیم‌ شده امیدوارم این پروژه بار دیگر پیش رود.
استاندار هرمزگان با تعیین چهار شرط، خواست که این شرایط در صورت‌ جلسه بین سازمان ‌های مرتبط با این پروژه قید شود و دستور داد از شنبه 13 آبان ماه فعالیت مجدد پروژه مجتمع بندری بندرخمیر بار دیگر آغاز شود.
همتی تصریح کرد: شرط نخست این است که مطالعات براساس مشخصات موجود به‌ صورت شفاف به صورت شش ماه یکبار توسط سازمان‌ های محیط زیست و بنادر و دریانوردی اعلام شود، شرط دوم اینکه سازمان محیط‌ زیست موافقت کند که پروژه توقف نداشته باشد، شرط سوم این است که تعهد داده شود که اداره بنادر در صورت هرگونه خسارت به محیط‌ زیست، جهت احیای آن اقدام کند و شرط چهارم این که که از امروز پیگیری قضایی در خصوص این پروژه متوقف شود.
رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست، بیان داشت: در گذشته به همراه معاونت دریایی سازمان محیط ‌زیست کشور از این پروژه بازدید کردیم که منجر به تعیین شرایطی برای راه‌اندازی آن شد ولی همچنان از سوی اداره بنادر و محیط ‌زیست این موضوع مسکوت مانده و تاکنون اجرایی نشده است.
حسین هاشمی تختی با اشاره به اینکه طی چند سال گذشته عملیات ساخت اسکله بندرخمیر با هزینه‌ای افزون ‌بر 10 میلیارد تومان نیز انجام‌شده بود، تصریح کرد: به دنبال رفع موانع و مشکلات بنادر هرمزگان برای رونق اقتصادی کشور هستیم و امیدوارم در آینده نزدیک به این مهم دست پیدا کنیم.
وی اظهار کرد: نباید به بهانه زیاد بودن اسکله در استان لنج داران کسب‌وکارشان را از دست بدهند و متحمل سختی برای خارج کردن کالا از این بندر شوند.
نماینده حوزه مرکزی استان هرمزگان در مجلس اظهار کرد: با توجه به اینکه درآمد ساکنان منطقه از راه دریانوردی و وارد و یا خارج کردن کالا است، نبود گمرک و محول کردن مسائل مربوط به این حوزه به گمرکات مناطق دیگر به ضرر و زیان لنج داران است که در این زمینه نیز باید بررسی‌ها و تدابیر لازم انجام شود.
7198/ 7408
خبرنگار: فاطمه حسینی * انتشار: محمد جهانگیریان

* آگاهی از آخرین اخبار استان در کانال تلگرام ایرنا هرمزگان
* لینک جستجو کانال: irnabandarabas@
*ایمیل: irna.hormozgan@yahoo.comانتهای پیام /*


درباره gohari