خانه / Uncategorized / فعالیت گمرکات آستارا، بیله سوار و جلفا شبانه روزی شد

فعالیت گمرکات آستارا، بیله سوار و جلفا شبانه روزی شدبه گزارش خبرنگار ایرنا حسین کاخکی عصر پنجشنبه قبل از عزیمت به جمهوری آذربایجان برای شرکت در نشست مسئولان گمرک آستارای آن کشور، در اداره کل گمرک آستارای استان گیلان گفت: شبانه روزی شدن سه گمرک یاد شده از امروز، مطابق مصوبات کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان انجام شد.
وی افزود: از امروز گمرک جمهوری آذربایجان نیز به صورت شبانه روزی فعالیت می کند و مرز آستارای ایران و جمهوری آذربایجان از اهمیت زیادی برخوردار است و با راه اندازی خط ریلی آستارا – آستارا تحول بزرگی در حمل و نقل کالا رخ داده است.
کاخکی اظهار کرد: نیروهای گمرک آستارا در پایانه ریلی این شهرستان مستقر هستند و امیدواریم زیرساخت های لازم در پایانه به منظور تبادل اطلاعات و حمل و نقل کالا به زودی توسط جمهوری آذربایجان فراهم شود.
سابقه گمرک آستارا به دوران فتحعلی شاه قاجار باز می گردد و اداره کل گمرک آستارا در امور واردات و صادرات قطعی کالا، ورود و خروج موقت، تعاونی مرزنشینان، حمل و نقل داخلی و خارجی، صدور موافقت نامه تجارت بین المللی و برگ خروج خودرو، امور مسافری، مرجوعی و امانت های پستی فعالیت می کند.
امسال تا پایان فروردین ماه، 60 هزار تن کالای غیرنفتی به ارزش اقتصادی 32 میلیون دلار از گمرک این شهرستان به خارج از کشور صادر و 12 هزار تن کالا به ارزش اقتصادی هشت میلیون دلار وارد شده است و راه آهن آستارا که در فروردین امسال به خط ریلی جمهوری آذربایجان متصل شد، به عنوان بخشی از کریدور ریلی شمال – جنوب ایران در حمل و نقل کالا نقش مهمی ایفا می کند.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در شمال غربی استان گیلان و نوار مرزی جمهوری آذربایجان واقع شده و سومین مرز پرتردد کشور است.
7105 / 7124 / 2007انتهای پیام /*


درباره gohari