خانه / Uncategorized / فوتبال چطور و از کجا آغاز خواهد شد؟

فوتبال چطور و از کجا آغاز خواهد شد؟

به گزارش ایسنا، دکتر لشگری، رئیس کمیته مسابقات فدراسیون پزشکی ورزشی و عضو ستاد کرونا در ورزش، در برنامه تلویزیونی فوتبال برتر، درباره سرنوشت مسابقات لیگ برتر پس از شیوع ویروس کرونا، گفت: طبق برنامه‌ریزی‌ها و تصمیمات اتخاذشده، ما کمترین میزان آلودگی را بین ورزشکاران داشتیم و توانستیم در این زمینه تصمیمات خوبی را اجرا کنیم. شروع مسابقات ورزشی قطع به یقین بستگی به تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا دارد که وضعیت بیماری را رصد می‌کند.

وی در پاسخ به این سوال که مسابقات فوتبال به چه شکلی و از چه زمانی شروع خواهد شد؟، گفت: همان‌طور که بعد از شیوع کرونا، فوتبال به صورت پلکانی تعطیل شد، به صورت پلکانی هم شروع خواهد شد؛ در واقع ما در ابتدا مسابقات را بدون تماشاگر اعلام کردیم و سپس مسابقات را تعطیل کردیم و در ادامه تمرینات تیم‌ها متوقف شد. در بازگشت نیز پلکانی عمل می‌کنیم و ابتدا تمرینات تیم‌ها آغاز می‌شود و بعد مسابقات بدون تماشاگر و سپس با تماشاگر برگزار خواهد شد.

رئیس کمیته مسابقات فدراسیون پزشکی ورزشی یادآور شد: طبق رصد ویروس کرونا توسط وزارت بهداشت، زمانی که تعداد مبتلایان در جامعه کاهش یابد، با رعایت اصول ایمنی و بهداشتی تمرین تیم‌ها را بعد از انجام غربالگری از بازیکنان و مربیان و ضدعفونی کردن محیط شروع می‌کنیم.

لشگری ادامه داد: زمانی که روند ابتلا به بیماری کندتر شود، اجازه برگزار مسابقات صادر خواهد شد. اگر اتفاق ناخوشایندی رخ ندهد و بیماری رو به کاهش حرکت کند، هواداران در آخرین مرحله اجازه حضور در ورزشگاه را خواهند داشت. البته در این زمینه به صورت شهر به شهر عمل خواهد شد چرا که روند بیماری در شهرهای مختلف متفاوت است. چه بسا تمرینات یک تیم زودتر از سایر تیم‌ها شروع شود.

او درباره پیش‌بینی خود از شروع مسابقات ورزشی نیز گفت: ما هیچ تاریخی را نمی‌توانیم اعلام کنیم که باعث به‌هم ریختگی وضعیت تیم‌ها شود و انسجام موجود را از بین ببرد. اما می‌دانیم تیم‌ها به آماده‌سازی نیاز دارند و برای آمادگی آن‌ها زمانی را در نظر می‌گیریم. البته این احتمال وجود دارد که در بیستم فروردین درباره شروع تمرینات تیم‌ها تصمیم‌گیری کنیم.

عضو ستاد مقابله با ویروس کرونا درباره این‌که آیا لغو کامل مسابقات هم جزو برنامه‌های این ستاد است؟، تاکید کرد: لغو مسابقات فعلا روی میز ما نیست. شرایط به شکلی نیست که مسابقات فوتبال لغو شود.

انتهای پیام

درباره gohari