خانه / Uncategorized / فیروزی: نقطه ضعف داوران والیبال ایران بحث ‌ناظری است

فیروزی: نقطه ضعف داوران والیبال ایران بحث ‌ناظری است

ابراهیم فیروزی، رئیس کمیته داوران فدراسیون والیبال ایران در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد موضوعات مختلف داوری والیبال کشور که قرار است طی چند سال پیش رو برنامه‌های اصلی این کمیته در فدراسیون والیبال باشد، توضیح داد: یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌هایی که آقای داورزنی برای چهار پنچ سال‌ پیش رو دارند، این بود که بهتر است برنامه‌ای در دستور ‌کار باشد که کیفیت داوران داخلی و حضورشان در میادین بین‌اللملی را ارتقا دهد. برای رسیدن به این هدفت هم ما داورن ملی ‌و بین‌المللی را زیر ذره‌بین خواهیم برد ‌تا به آنچه که استحقاق‌ دارند برسند.

او ادامه داد: موضوع دیگر بحث ناظری داوری‌ در مسابقات لیگ است که از جمله نقاط ضعف ما در سال‌های اخیر به شمار می‌رود. برای بهبود شرایط در این ‌زمینه باید برنامه‌ریزی مشترکی با سازمان لیگ و کمیته رویدادهای فدراسیون داشته باشیم تا سطح داوری کشور در این بخش ‌را نیز ارتقا دهیم.

رئیس جدید کمیته داوران فدراسیون والیبال، با اشاره به اینکه بحث مدرسین داوری والیبال ایران نیز باید برای ارتقا یافتن‌ در نظر قرار بگیرد، تصریح‌ کرد: باید بحث آموزش داوران را نیز کیفی سازی کنیم، این موضوع و خصوصا بحث اخلاق مداری در داوری شخصا برای بنده بسیار مهم است. واقعا باید در داوری‌ها روی این‌ موضوع کار کنیم تا از نظر اخلاق و جوانمردی هم در کشور شاخص باشند. موضوع اخلاق مداری تاکید فدراسیون و بنده است که برای آن بسیار اهمیت قائل هستم.

فیروزی گفت: موضوع مهم دیگر در ارتقای سطح داوری والیبال ایران، بحث استعدادیابی در داوری است که تا کنون در این‌ موضوع یا غفلت کرده‌ایم یا این موضوع سلیقه‌ای صورت گرفته است. با توجه به اهمیت موضوع، این مساله نیز در برنامه‌های ما و فدراسیون قرار دارد.

او در پاسخ به این سوال که آیا می‌توانند حواشی داوری والیبال کشور را برای سال‌های پیش رو کاهش دهند؟ اظهار کرد: همه تلاش خود را خواهیم‌ کرد اما با کلیات این موضوع موافق نیستم چون وضعیت داوری‌ والیبال ایران خوب ‌و خیلی‌ خوب است اما اگر می‌خواهیم آن را به سطح عالی ارتقا دهیم همه‌ باید کمک‌ کنند و شدنی است.

افروزی افزود: با توجه به جایگاه والیبال ایران در جهان، داوری ما نیز سطح خوبی دارد که برای ارتقای بیشترش باید پایه آن در داخل کشور ریخته شود، تا آن‌هایی که استحقاق‌ دارند رشد داشته و در میادین بزرگ حضور یابند.

او در پاسخ به این سوال که آیا فعلا زمان برگزاری مسابقات لیگ مشخص نیست که کمیته داوران برنامه ریزی‌های خود را انجام دهد؟ اظهار کرد: ظاهرا قرار است درمورد ورزش‌های تیمی صحبت شود تا تکلیف آن‌ها برای برگزاری مسابقاتشان نهایی ‌کنند. ما هم فعلا باید منتظر تصمیمی باشیم که اعلام می‌شود.

انتهای پیام

درباره gohari