خانه / Uncategorized / قرارداد سهامدار هپکو در صورت پرداخت نشدن حقوق دوماهه کارگران لغو می شود

قرارداد سهامدار هپکو در صورت پرداخت نشدن حقوق دوماهه کارگران لغو می شودبه گزارش شامگاه سه شنبه ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی نماینده مردم اراک، کمیجان وخداب در خانه ملت، سید مهدی مقدسی افزود: نشست کمیسیون ویژه اصل 44 قانون اساسی روز سه شنبه با حضور مسعود کرباسیان وزیر اقتصاد و دارایی و با دستور کار تعیین تکلیف 2 کارخانه هپکو و آذرآب اراک برگزار شد که وزیر اقتصاد و دارایی تاکید کردند که سهامدار کارخانه هپکو اراک باید تا پایان این هفته جاری، 2 ماه از معوقات کارکنان هپکو را پرداخت کند.
وی با بیان اینکه سهامدار جدید هپکو باید تا پایان هفته آینده نیز همه معوقات کارکنان هپکو را تسویه کند، اظهار کرد: در صورت محقق نشدن این امر، قرارداد سهامدار لغو می شود.
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: این جانب در کمیسیون تخصصی صنایع و معادن، گزارشی از آخرین وضعیت شرکت های آذرآب و هپکو و مشکلات و تنگناهای کارگران این شرکت ها و معوقات حقوق چند ماه گذشته آنها را ارائه کرده و در جمع بندی این نشست و پس از گفت و گو و تبادل نظر اعضای کمیسیون ضمن حمایت از کارگران و تاکید بر رفع مشکلات آن ها، نامه کتبی را تنظیم و در اسرع وقت به رئیس جمهور، وزرای صنعت و اقتصاد و تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارسال می شود.
وی بیان کرد: در این نامه عنوان شده است که در اسرع وقت مشکلات شرکت های هپکو و آذراب رسیدگی و رفع گردند و در کنار این موضوع مصوبات اول مهر ماه می بایست به صورت کامل عملیاتی شود.
مقدسی افزود: این نامه از سوی 21 نفر از اعضای کمیسیون صنایع و معادن امضا شد و فردا صبح در صحن علنی قرائت می شود و از طرفی نامه ای از سوی کمیسیون صنایع و معادن به رییس جمهوری ارسال خواهد شد و در آن خواستار رسیدگی فوری به مشکلات کارکنان این کارخانه ها خواهیم شد.
شرکت مهندسی و تولید ماشین آلات راهسازی، معدنی و کشاورزی هپکو اراک در سال 1386 فعالیت رسمی و جدی خود را به عنوان بزرگترین شرکت اقماری شرکت تولید تجهیزات سنگین – هپکو با هدف استفاده بهینه از ظرفیت های بالقوه مهندسی و تولیدی آغاز کرده است.
رویکرد این شرکت تولید ماشین آلات راهسازی و مشارکت فعال در انجام پروژه های بزرگ کشور در زمینه های نیروگاهی، نفت و گاز و صنایع بزرگ است.
شرکت صنایع آذرآب اراک در سال 1363 تاسیس اما فعالیت رسمی این شرکت از سال 68 آغاز شده و هم اکنون به عنوان یکی از بزرگترین شرکت‌های پیمانکاری عمومی در ایران شناخته می‌شود.
3017/3075/ خبرنگار: مصطفی مجللی *** انتشار دهنده: حسین مهدی زادهانتهای پیام /*


درباره gohari