خانه / Uncategorized / قیمت مصوب زولبیا و بامیه در کردستان اعلام شد

قیمت مصوب زولبیا و بامیه در کردستان اعلام شدفرزاد سردارزاده روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر اساس پیشنهاد اتاق اصناف مرکز استان کردستان زولبیا و بامیه ممتاز هر کیلوگرم 120 هزار ریال، درجه یک 115 هزار ریال و درجه دو 105 هزار ریال قیمت گذاری شده که نسبت به سال گذشته از افزایش حدود 10 درصدی برخوردار است.
وی با بیان اینکه با هر گونه افزایش قیمت بیش از نرخ مصوب برخورد قانونی می شود، افزود: طبق بررسی های انجام گرفته تنها در پنج قنادی سنندج شامل بهران، کندو، دقیق، پیمان و آصف زولبیا و بامیه ممتاز ارائه می شود.
سردارزاده از مردم خواست تنها زولبیا و بامیه را از قنادی های سطح شهر خریداری کنند چون عرضه و فروش فله ای این محصول کنار خیابان ها یا سایر مغازه ها از جمله واحدهایی که فعالیت خود را به صورت فصلی عوض می کنند، مورد تایید این سازمان نیست.
رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان همچنین از عدم افزایش نرخ انواع حلیم و آش در استان خبر داد و تاکید کرد: در شهر سنندج هر کیلوگرم آش به قیمت 65 هزار ریال و هر کیلوگرم حلیم به قیمت 40 هزار ریال توزیع می شود که برابر با قیمت مصوب سال گذشته است.
سردار زاده یادآور شد: حلیم فروشی و واحدهای اغذیه فروشی براساس این قیمت گذاری هر کاسه حلیم و آش (یک نفره) در داخل مغازه را به قیمت 35 هزار ریال به فروش خواهند رساند.
وی همچنین از نظارت مشترک قنادی های، حلیم فروشی ها، رستوران و غذاخوری های سطح استان با همکاری دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی استان خبر داد و گفت: در این نظارت ها با متخلفان بدون هیچ گونه اغماضی برخورد خواهد شد.
وی در خصوص نرخ انواع زولبیا و بامیه، آش و حلیم در سایر شهرستان های استان نیز اضافه کرد: این قیمت گذاری نیز بر اساس کمیته تنظیم بازار شهرستان ها با 10 تا 15 درصد پایین تر از نرخ مرکز استان تعیین و اعلام شده است.
رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان از اجرای طرح ویژه نظارت بر بازار استان همزمان با ایام ماه مبارک رمضان خبر داد و افزود: این طرح با هدف نظارت بر عملکرد واحدهای تولیدی و توزیعی و خدماتی، حفاظت از حقوق مصرف کنندگان و شتاب بخشیدن به دسترسی مردم به کالاهای مورد نیاز با قیمت مصوب، می باشد.
سردارزاده یادآور شد: بازرسان طرح ویژه نظارتی ماه رمضان بر رعایت نرخ‌ های مصوب و سود قانونی، نصب برچسب قیمت بر روی تمام کالاها و صدور فاکتور رسمی در قبال فروش کالا نظارت دارند و همه صنوف ملزم به رعایت این موارد می باشند.
وی تاکید کرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف از سوی صنوف، شکایات خود را از طریق شماره تلفن 124 برای رسیدگی اعلام کنند.
به گزارش ایرنا، مبارزه با گرانفروشی، کم فروشی، تقلب، احتکار، عدم صدور صورتحساب، تبلیغات خلاف واقع، عدم درج قیمت و فروش کالای قاچاق همه ساله اجرا می شود اما در ایام پرتقاضای بازار از جمله ماه مبارک رمضان تشدید می شود.
حدود 56 هزار واحد صنفی دارای پروانه کسب در استان کردستان وجود دارد که از این تعداد 29 هزار واحد در مرکز استان مستقر است که حدود سه درصد از این واحدهای صنفی، فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای هستند.
3034/9102انتهای پیام /*


درباره gohari