خانه / Uncategorized / مازندران ظرفیت سه منطقه آزاد تجاری را دارد

مازندران ظرفیت سه منطقه آزاد تجاری را داردبه گزارش خبرنگار ایرنا،حسین نیازآذری روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران در بابل بیان کرد: با توجه به ظرفیت های خوب استان مازندران این استان می تواند همانند بوشهر دارای سه منطقه آزاد تجاری باشد.
نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: نمایندگان مازندران نسبت به این امر اهتمام دارند و معتقدند بندر امیر آباد بهشهر، بابلسر و نوشهر می تواند به عنوان منطقه آزاد تجاری معرفی شوند.
وی بیان داشت: نمایندگان مجلس در مازندران مشکلی با اعلام منطقه آزاد شدن بندر امیرآباد بهشهر ندارند اما معتقدند این استان می تواند دارای سه منطقه آزاد باشد.
وی اضافه کرد: برای منطقه آزاد شدن یک فرآیندی طی می شود که در نهایت دولت به مجلس پیشنهاد می دهد و باید به تصویب نمایندگان مجلس برسد تا یک منطقه آزاد اعلام شود.
وی بیان داشت: بندر امیرآباد بهشهر هم باید این فرایند قانونی را طی کند و در نهایت به تصویب نمایندگان مجلس برسد.
نیازآذری در بخش دیگری اظهارداشت: یکی از طرح های مهم در مازندران طرح آبرسانی به شهرهای گروه الف است که این طرح تاکنون 60 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و تا پایان سال 97 خط انتقال و تصفیه خانه بزرگ آن به مرحله بهره داری خواهد رسید.
وی در خصوص واردات اخیر برنج به کشور نیز گفت: با پیگیری های نمایندگان مجلس و نگاه مثبت دولت در فصل برداشت برنج واردات این محصول ممنوع شد و قیمت فروش برنج هم برای کشاورز منطقی و قابل قبول بود.
نماینده مردم بابل در مجلس افزود: باید ملاحظات دولت در تنظیم بازار و ذخیره سازی محصولات استراتژیک را نیز در نظر داشته باشیم که واردات اخیر برهمین اساس بوده است.
وی بیان کرد: برغم این مساله مجمع نمایندگان طی نامه ای به وزیر جهاد کشاورزی مراتب اعتراضی خود را اعلام کرده و هم اکنون جلوی واردات برنج گرفته شده است.
شهرستان 520 هزار نفری بابل دارای 2نماینده در مجلس شورای اسلامی است. مازندران جمعا 12 نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد.
خبرنگار: فریبرز سیفی**انتشار دهنده: محسن حسن نیا
/1899/7343انتهای پیام /*


درباره gohari