خانه / Uncategorized / مبادلات اقتصادی ایران و دانمارک به 398 میلیون دلار رسیده است

مبادلات اقتصادی ایران و دانمارک به 398 میلیون دلار رسیده استبه گزارش یکشنبه شب ایرنا، بر اساس آمار رسمی منتشر شده، این رقم در سال 2015 معادل 175 میلیون دلار و در سال 2016 برابر با 270 میلیون دلار بوده و در فضای پسابرجام رشد چشمگیری داشته است.
سفیر کشورمان در جشنی که به مناسب سال نو با حضور ایرانیان مقیم دانمارک، جمعی از مدیران و مسئولان فرهنگی و دانشگاهی برگزار شده بود، با اشاره به امضای قرارداد ضمانت 500 میلیون یورویی برای سرمایه گذاری در ایران و توافق های انجام شده در زمینه مالکیت معنوی، گفت: به زودی شاهد رشد و توسعه هر چه بیشتر در مناسبات اقتصادی میان دو کشور خواهیم بود.
مرادیان با اشاره به حضور بیش از 26 هزار هموطن ایرانی در دانمارک افزود: سطح بالای علمی، جامعه پذیری، جایگاه بالا در مشاغل دولتی و شرکتهای خصوصی ایرانیان که بارها مورد تاکید مقامات دانمارکی قرار گرفته، تاثیر زیادی بر توسعه مناسبات دوجانبه داشته است.
وی در عین حال نبود ارتباط قوی و منسجم میان ایرانیان را از جمله نکاتی نامید که نیازمند رسیدگی است.
در این مراسم که با حضور «قادر قربانی اصل» نماینده وزارتخانه های علوم و بهداشت و درمان ایران در حوزه کشورهای عضو معاهده شینگن و نیز جمعی از اساتید و دانشجویان زبان فارسی دانشگاه کپنهاگ و سازمان «یوترن» برگزار شد، گروه موسیقی پایار به اجرای موسیقی سنتی پرداخت.
همچنین بنیاد مردم نهاد «صلح» در تقدیر از خدمات سفارت جمهوری اسلامی ایران برای ایجاد صلح و ثبات و تکریم نوروز که بیانگر صلح و دوستی است، نشانی به سفیر کشورمان اهدا کرد.
در حاشیه این مراسم نشستی صمیمی میان نماینده وزارت علوم در اروپا و دانشجویان ایرانی برگزار شد و مسائل و مشکلات آنها مورد بررسی قرار گرفت.
شبس ** 9386 *1613*انتهای پیام /*


درباره gohari