خانه / Uncategorized / مجوز استفاده از فاینانس برای احداث تصفیه خانه‌های پنج شهر خوزستان صادر شد

مجوز استفاده از فاینانس برای احداث تصفیه خانه‌های پنج شهر خوزستان صادر شدامید حاجتی دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: براساس مجوز صادر شده، سقف استفاده از تسهیلات مالی خارجی (فاینانس) حداکثر به مبلغ بیش از 50 میلیون یورو بوده که از این میزان حدود 39 میلیون یورو به عنوان اصل تسهیلات و مبلغ 11میلیون یورو به عنوان هزینه های تبعی شامل سود، کارمزد، بیمه و سایر هزینه ها از محل مجوز بند (33-1) قانون بودجه سال 92 کل کشور تعیین می‌شود.
حاجتی با بیان اینکه در این مجوز رعایت شرایط زیست محیطی برای دستگاه اجرایی به عنوان یک الزام درنظرگرفته شده، اضافه کرد: رعایت قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور مصوب مجلس شورای اسلامی در این پروژه ها الزامی است.
وی خاطرنشان کرد: دستگاه اجرایی مربوطه در اجرای پروژه های ذکر شده، ملزم به رعایت مفاد مصوبه ای از ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی درخصوص نظامنامه پیوست فناوری و توانمندی های داخلی در قراردادهای بین المللی و طرح های مهم ملی است. همچنین وزارت نیرو موظف شده گزارش عملکرد طرح را هر 6 ماه یکبار به سازمان برنامه و بودجه کشور و سایر مراجع مربوطه ارسال کند.
7164/ 6037
خبرنگار: عاطفه جوادی ** انتشار دهنده: عبدالحمید راجیانتهای پیام /*


درباره gohari