خانه / Uncategorized / مجوز مرغ مادرگوشتی در خراسان شمالی صادر شد

مجوز مرغ مادرگوشتی در خراسان شمالی صادر شدعبدالله یوسفی یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: تاکنون 20 هزار قطعه برای سن اول مجوز برای بخش خصوصی صادر شده که امیدواریم در سال 97 به بهره برداری برسد.
وی گفت: در این زمینه اتحادیه مرغداران استان هم پیگیر صدور مجوز مرغ مادر برای تکمیل زنجیره گوشت مرغ است که موافقت های اولیه توسط دبیر خانه مرکزی صدور پروانه وزارت جهاد کشاورزی انجام گرفته است.
یوسفی افزود: براساس برنامه ریزی های انجام شده و هم چنین با تکمیل واحدهای در حال ساخت استان، از لحاظ تولید گوشت مرغ تا پایان امسال خودکفا خواهد شد و نیاز به واردات گوشت مرغ به استان نخواهیم داشت.
وی گفت: اتحادیه مرغداران در تلاش است تا صادرات مرغ از استان به خارج از کشور را برنامه ریزی کند که در این راستا در حال تجهیز کشتارگاه های استان برای زمینه سازی صادرات هستیم که امیدواریم با تلاش بخش خصوصی این امر محقق یابد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: بهره برداری 3 واحد پرورش بوقلمون به ظرفیت 6 هزار و 500 قطعه، 2 واحد پرورش شتر مرغ به ظرفیت 100 قطعه مولد و یک واحد پرورش کبک به ظرفیت 5 هزار و 670 قطعه در این استان از جمله اقدامات ازرنده در این خصوص در دولت یازدهم بوده است.
استان 863 هزار نفری خراسان شمالی 85 واحد مرغداری با ظرفیت یک میلیون و 971 هزار قطعه دارد که از این تعداد 67 واحد مرغ داری با ظرفیت یک میلیون و 700 هزار قطعه فعال است.
7186/6042 خبرنگار: فاطمه مقدسی باجگیران** انتشار دهنده:سیدحسین قدسیانتهای پیام /*


درباره gohari