خانه / Uncategorized / محصولات 664 واحد تولیدی قزوین مشمول پروانه استاندارد هستند

محصولات 664 واحد تولیدی قزوین مشمول پروانه استاندارد هستندبه گزارش ایرنا،محمودرضا طاهری در نخستین نشست شورای استاندارد قزوین در سال جاری افزود: در حال حاضر واحد تولیدی مشمول در استان قزوین وجود ندارد که تولید داشته باشد اما دارای پروانه نباشد.
وی اضافه کرد: 68 آزمایشگاه در استان با اداره کل استاندارد قزوین همکاری می کنند و حدود 90 درصد نمونه برداری ها نیز در داخل استان آزمایش می شوند و سایر به آزمایشگاه های دیگر استان ها ارسال می شود.
مدیرکل استاندارد قزوین با بیان اینکه این اداره کل هم اکنون 53 نیرو دارد،اضافه کرد: ضریب پراکندگی استاندارد در سطح استان به 100 درصد رسیده است.
وی با اشاره به بازدید دوره ای ازشهربازی ها و تجهیزات آنها از سوی کارشناسان استاندارد،افزود:در 9 ماهه امسال 53 مورد بازدید از شهربازیها و تجهیزات آنها صورت گرفته است.
طاهری یادآور شد: وسایل شهربازی ها براساس قانون باید دارای تاییدیه استاندارد باشند.
این مسئول ادامه داد: بیشترین واحدهای مشمول استاندارد اجباری در استان کارخانجات تولید کننده محصولات شیشمیایی، غذایی و مصالح ساختمانی هستند.
طاهری در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه یکی از وظایف اداره کل استاندارد آموزش مدیران خط تولید است، اظهار کرد: در 9 ماهه امسال در این خصوص 18 هزار و 46 نفرساعت آموزش به متقاضیان صورت گرفته است.
وی اضافه کرد: در آموزش کارشناسان رسمی استاندارد نیز 123 درصد از برنامه جلوتر هستیم و همچنین شاهد ارایه 2 هزار و 983 نفرساعت در آموزش در دانشگاه ها بوده ایم.
طاهری ادامه داد: امسال تاکنون 90 فقره گواهی پروانه کاربرد علامت استاندارد در استان صادر شده است که براساس برنامه در این رابطه 95درصد تحقق عملکرد داشته ایم.
مدیر کل استاندارد قزوین در ادامه با اشاره به بازدید کارشناسان این اداره کل از صنایع انرژی بر، افزود: امسال براساس برنامه باید 61 گواهینامه در این زمینه صادر می شد که تاکنون 25 گواهی صادر شده است و چون تحقق این برنامه به حضور کارشناسان ممیز از سطح ملی نیازمند است به همین دلیل از برنامه عقب افتاده ایم.
وی افزود: درصد تحقق برنامه نمونه برداری از واحدهای تولیدی استان نیز در مدت یاد شده 86 درصد بوده است.
مدیرکل استاندارد قزوین با اشاره به حساسیت این اداره کل در رابطه با سنجش صحت عملکرد نازل های سوخت، گفت: آزمون نازل های سوخت که در سال باید 2 بار صورت گیرد در قزوین چهار بار انجام شده است.
طاهری ادامه داد: آزمون سنجش وسایل توزین سبک نیز سالی یک نوبت انجام شود و درصد تحقق این برنامه در استان امسال 39 درصد می باشد و این در حالی است که میزان تحقق برنامه آزمون سنجش وسایل اوزان سنگین نیز 167 درصد بوده است.
وی افزود: در 9 ماهه امسال همچنین 450 گواهینامه انطباق کالاهای صادراتی و 900 گواهینامه انطباق کالاهای وارداتی با استاندارد را صادر کرده ایم.
مدیرکل استاندارد قزوین خاطر نشان کرد: در بخش نمونه برداری طلا در استان طی 9 ماهه گذشته 96 مورد نمونه برداری انجام شده و 85 آزمون فلزات گرانبها را نیز انجام داده ایم.
طاهری یادآور شد: در تدوین استانداردهای ملی 22 مورد به استان واگذار شده که تاکنون 18 مورد انجام شده و سایرنیز در حال انجام هستند .
6101*3013
خبرنگار: هادی درزی رامندی**انتشار دهنده: رضا اولادیانتهای پیام /*


درباره gohari