خانه / Uncategorized / محمدسیفی: رئیس جدید ووشو با علی‌نژاد هماهنگ باشد

محمدسیفی: رئیس جدید ووشو با علی‌نژاد هماهنگ باشد

محسن محمدسیفی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره ویژگی‌های لازم برای رئیس آینده فدراسیون ووشو، توضیح داد: به نظرم فردی که قرار است رئیس فدراسیون ووشو شود، باید کاملا با مهدی علی‌نژاد هماهنگ باشد و روندی که او طی سال‌های گذشته برای موفقیت ووشو طی کرد را ادامه دهد. به هر حال آن زمان‌ که شرایط سخت بود و در زیر زمین تمرین می‌کردیم، با مدیریت علی‌نژاد تمام شد و الآن ووشو در یک شرایط قابل قبول فعالیت خود را ادامه می‌دهد و بستر لازم برای این کار فراهم است. 

او افزود: فکر می‌کنم رئیس آینده از نظر برنامه ریزی و مدیریت کار سختی ندارد. فعالیت‌های ووشو در یک حالت روتین قرار دارد به گونه‌ای که تاریخ برگزاری اردوها، لیگ و … از قبل مشخص شده است. همین موضوع کار را برای مدیر آینده راحت می‌کند. البته برای ادامه دادن به این شرایط، بهتر است کسی که انتخاب می‌شود با علی‌نژاد هماهنگ باشد. 

دارنده سه مدال طلای بازی‌های آسیایی، با اشاره به این موضوع که رئیس آینده فدراسیون ووشو در بحث مدیریت کار سختی ندارد، در ادامه تاکید کرد: البته موضوع مهم این است که رئیس جدید تیمی را تحویل می‌گیرد که قهرمان جهان است. به دست آوردن این جایگاه راحت نبوده و موضوع قابل تامل حفظ این قهرمانی است. امیدوارم رئیس جدید بتواند از این عنوان دفاع کند. 

او درباره شرایط فعلی و تمرینات خود نیز توضیح داد: واقعیت این است که بخاطر شیوع ویروس کرونا تمرینات تیمی و فنی تعطیل شد و نمی‌توانستیم تمرینات فنی را انجام دهیم، اما بخاطر شرایط بدنی که داشتم برای حفظ آمادگی جسمانی‌ام در این مدت وزنه زده و تمرینات میدانی را انجام می‌دهم. 

سانداکار تیم ملی ایران ادامه داد: به هر حال وقتی شرایط کافی برای تمرینات فراهم نیست و تمرینات فنی به صورت تیمی صورت نمی‌گیرد، ناخودآگاه شاهد افت هستیم. هر چند همه ورزشکاران به صورت انفرادی تمرینات آمادگی جسمانی را انجام می‌دادند تا دچار افت زیادی از نظر بدنی نشوند، اما به هر حال افت نسبی وجود دارد. 

او همچنین در پاسخ به این سوال که آیا تکلیف مسابقات آینده ووشو مشخص است؟ توضیح داد: اصلا هیچ چیز را به ما اعلام نکرده‌اند. قرار بود مسابقات جام‌جهانی ساندا شهریور و مهر ماه سال جاری برگزار شود که به تعویق افتاد و دیگر خبری نیست. البته همانطور که می‌دانید حتی برگزاری المپیک هم در هاله‌ای از ابهام قرار دارد و هیچ چیز قطعی است، وقتی میدان بزرگی چون المپیک بلاتکلیف است، دیگر مسابقات جهانی و آسیایی جای خود را دارند. 

محمدسیفی در واکنش به این موضوع که آیا ووشو می‌تواند روند خوب خود را با رئیس جدیدش ادامه دهد؟ اظهار کرد: شخصا امیدوارم که این اتفاق بیفتد، اما همانطور که می‌دانید پستی بلندی‌هایی وجود دارد و کار راحتی نیست. با همه این صحبت‌ها بخاطر شناختی که از داوطلبان این انتخابات دارم، فکر می‌کنم ووشو بتواند روند رو به رشد خود را ادامه دهد. 

دارنده مدال طلای ووشوی جهان، در پاسخ به این سوال که آیا صحبت‌های اخیر مبنی برآخرین فصل حضورش در ووشو و پیوستنش به رقابت‌های حرفه‌ای از فصل آینده را تایید می‌کند؟ توضیح داد: خیر اینطور نیست.  همانطور که قبلا هم گفته‌ام، قصد دارم تا بازی‌های آسیایی آینده در خدمت تیم ملی ووشوی ایران باشم و برای پرچم کشورم افتخار آفرینی کنم. اما همانطور که می‌بینید، در حال حاضر تکلیف رقابت‌های ملی مشخص نیست و اگر شرایط مناسبی برای حضور در مسابقات حرفه‌ای باشد، شرکت می‌کنم. همچنین در صورت مساعد بودن شرایط تمرینات خود را در چین پیگیری خواهم کرد. 

او در مورد شرایط مصدومیتش پس از جراحی نیز گفت: خدا را شکر شرایط بسیار خوبی دارم. از دکتر خوب خودم آقای رازی تشکر می‌کنم که به خوبی جراحی بنده را انجام دادند. پس از آنکه تمرینات را شروع کردم، خدا را شکر تا کنون هیچ مشکلی وجود نداشته است. 

انتهای پیام 

درباره gohari