خانه / Uncategorized / مدیرعامل ایران خودرو: قطعات با کیفیت داخلی را 5 سال تضمین می کنیم

مدیرعامل ایران خودرو: قطعات با کیفیت داخلی را 5 سال تضمین می کنیمبه گزارش ایرنا، هاشم یکه زارع روز چهارشنبه درمراسم افتتاح واحد صنعتی تولید کننده کاتالیست یورو 5 خودروهای بنزین سوز درشهرک محمودآباد قم افزود: به دنبال ایجاد شرایط رونق اشتغال برای جوانان کشور هستیم و در این زمینه آماده استفاده از قطعات مورد نیاز خودرو از محصولات تولید کنندگان داخلی می باشیم.
وی همچنین با اشاره به قراردادهای بسته شده توسط این شرکت با خودرو سازان معتبر دنیا درپسا برجام افزود: دراین دوران بهترین قرارداد را با کارخانه پژو منعقد کردیم، دراین قرارداد تلاش نمودیم دستاوردهای داخلی را با استفاده از پیشرفته ترین تکنولوژی موجود در زمینه خودروسازی ارتقا بخشیم.
وی بیان کرد: ما آنها را متقاعد کردیم که 70 درصد ساخت خودروها در داخل کشور انجام شود و دراین زمینه جدیدترین فناوری خودرو را وارد کشور کنیم.
یکه زارع گفت: در بحث صادرات نیز توافق کردیم که تا 30 درصد خودروهای تولید مشترک به بازارهای بین المللی صادر شود که این نیز دستاوردی بزرگ است.
وی ادامه داد: همچنین توافق کردیم که قطعه سازانی که در ایران توانایی حضور در بازارهای بین المللی را دارند با شرکت پژو همکاری کنند.
مدیرعامل ایران خودرو گفت: این دستاوردها در شرایطی اتفاق می افتد که درسال 92 بسیاری از واحدهای قطعه ساز به صورت نیمه تعطیل درآمده و 20 هزار نیروی فعال دراین واحدهای صنعتی نیز شغل خود را از دست داده بودند ،اما امروز صنایع قطعه سازان حتی روزهای جمعه نیز مشغول فعالیت هستند.
وی با اشاره به اینکه آماده همکاری با قطعه سازان ایرانی در همه جای کشور هستیم گفت:قم از جمله استان هایی است درصورت تسهیل شرایط می توانیم ، قطعات مورد نیاز خود را از واحدهای صنعتی این استان تامین کنیم.
واحد صنعتی تولید کننده کاتالیست یورو 5 خودروهای بنزین سوز، با استفاده از فرصت پسابرجام و رفع تحریم های ظالمانه ایجاد شد و در زمینه تولید کاتالیست های مبدل خودرو با بالاترین استانداردهای جهانی فعالیت خواهد کرد.
با بهره برداری از این واحد یک میلیون قطعه کاتالیست یورو 5 در طول سال تولید و از خروج چهار میلیون یورو ارز جلوگیری می شود. واحد فوق با دستگاه های تمام اتوماتیک فعالیت می کند و 80 تن به صورت مستقیم و غیر مستقیم و در سه شیفت کاری در آن فعالیت می کنند.
در آیین بهره برداری از این واحد صنعتی، سید مهدی صادقی استاندار قم، احمد امیر آبادی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت و شماری دیگر از مسئولان ملی و استانی حضور داشتند و از بخش های مختلف این واحد بازدید کردند.
7405/ 6133/ خبرنگار- محمد جنابان ** انتشار-مسلمیانتهای پیام /*


درباره gohari