خانه / Uncategorized / مدیرعامل راه آهن: بیش از 140 هزار مسافر در 2 روز جابجا شدند

مدیرعامل راه آهن: بیش از 140 هزار مسافر در 2 روز جابجا شدندسعید محمدزاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا یادآور شد که این تعداد مسافر در مجموع با 382 رام قطار در شبکه ریلی کشور و در مسیرهای مختلف جابجا شده اند.
معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: با بارش برف سنگین در بیشتر نقاط کشور مراجعه مردم برای استفاده از قطارهای مسافری افزایش قابل توجهی داشت و راه آهن ارائه خدمات به هموطنان را در اولویت مهم خود قرار داد.
مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: متوسط تاخیر قطارها در مبدا کمتر از 30 ثانیه و تاخیر ورود قطارهای ما به ایستگاه کمتر از 23 دقیقه است، اما به علت رعایت مسایل ایمنی در این شرایط تاخیر قطارها به ایستگاه در 2 روز اخیر افزایش یافت زیرا در جاهایی که سرعت قطار باید 140 کیلومتر باشد به حدود 30 کیلومتر کاهش یافت اما سیر هیچ قطاری در شبکه لغو نشد.
وی گفت: با توجه به محدویت های ارائه خدمات هوایی و جاده ای تقاضا برای سوار شدن به قطار افزایش قابل توجهی داشت و حتی در برخی از مسیرها 2 برابر ظرفیت قطار، مردم سوار این وسیله نقیله شدند.
به گزارش ایرنا، بارش سنگین برف که از شامگاه هفتم بهمن ماه در تهران آغاز شد، انجام پروازها در فرودگاه های مهرآباد و فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) را مختل کرد و این موضوع باعث شد تا مردم در این مدت به استفاده از قطار گرایش بیشتری از خود نشان دهند.
اخبار اقتصادی ایرنا در تلگرام: IRNAeco@
اقتصام**1108** خبرنگار: ایرج منصوری** انتشاردهنده: فرهاد راستیانتهای پیام /*


درباره gohari