خانه / Uncategorized / مدیرعامل پست ایران:ترافیک و بسته های امانت در نیمه نخست سال 42 درصد رشد داشت

مدیرعامل پست ایران:ترافیک و بسته های امانت در نیمه نخست سال 42 درصد رشد داشتبه گزارش ایرنا حسین مهری شامگاه دوشنبه در آئین افتتاح پروژه سیماک در اداره کل پست استان خوزستان با اشاره به اینکه جهت گیری پست در جهان به سمت اسناد و کالاست اظهار کرد: باتوجه به تغییر نیاز مشتریان، شرکت پست جمهوری اسلامی نیز در تلاش است تا نیاز آنها را رفع کند.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات توسعه تجارت الکترونیک و توسعه فروشگاه های مجازی را در راستای نیاز مشتریان خواند و افزود: رشد 42 درصدی ترافیک و بسته های امانت در شش ماهه نخست سال نشانه ای از به روز بودن فعالیت های شرکت پست است.
وی درخصوص اهمیت جی نف یادآور شد: هویت مکانی یکی از اساسی ترین نیازهای دولت الکترونیک است و درحال حاضر به علت وجود خلاء، یک مکان با کدهای مختلف شناسایی می شود که جای نگرانی دارد.
مهری با بیان اینکه باید پلاک شهرداری و یا کدهای یونیک تعریف شود خاطر نشان کرد: از سویی دیگر برای یک مکان آدرس های مختلفی وجود دارد که امکان شناسایی را محدود می کند.
وی با تاکید بر اینکه تاکنون 13 میلیون موقعیت مکانی در سامانه تعریف شده است افزود: یکی دیگر از مشکلات پیش رو وجود معابر همنام و یا بی نام است که با راه اندازی سامانه جی نف این معضل نیز رفع خواهد شد.

**کاهش سالانه 120 میلیون سفر از مزایای سیماک
مدیرکل پست استان خوزستان نیز در این نشست با اشاره به اینکه طرح سیماک در راستای تحقق پروژه دولت الکترونیک بوده است گفت: یکپارچه سازی اطلاعات جهت برنامه ریزی مدیریتی، جلوگیری از زمین خواری، ایجاد شناسنامه الکترونیک املاک و ارتقاء سلامت اداری بخشی از مزایای اجرای طرح سیماک است.
مهران حموله با اشاره به اینکه 28 دستگاه دولتی از مزایای طرح سیماک بهره مند می شوند، افزود: سرعت بخشی به امور مربوطه، کاهش چشمگیر هزینه ها، کاهش 120 میلیون سفر در طول یکسال، کمک به اجرای هدفمندی یارانه ها و شفافیت اداری نیز از دیگر مزایای طرح سیماک است.
وی درخصوص راه اندازی سامانه جی نف نیز یادآور شد: توافقنامه ای به اعتبار 23 میلیارد ریال بین اداره کل پست استان خوزستان و منطقه آزاد اروند در این زمینه منعقد شده است.
حموله تصریح کرد: در همین راستا به هنگام سازی کدهای پستی در تمام شهرهای خوزستان انجام و 65درصد کار به هنگام سازی کدهای پستی در روستاها صورت گرفته است که امیدواریم تا پایان سال به اتمام برسد.
وی افزود: اخد نقشه های قطعه بندی در شهرستان های اهواز و آبادان با همکاری اداره کل ثبت اسناد و املاک استان و اداره کل بنیاد مسکن صورت گرفته است.
طرح سیماک به عنوان زیرساخت اجرای برنامه های دولت الکترونیک یکی از مهم ترین برنامه های اقتصاد مقاومتی، فرآیند های اداری امور املاک را در میان دستگاههای اجرایی مربوطه الکترونیکی می کند.
در طرح سیماک با الکترونیکی شدن پرونده ها و یکپارچه شدن اطلاعات املاک و مدارک مربوط به ملک و دسترسی مستقیم دستگاه های اجرایی مربوطه به پرونده املاک، امکانات مناسبی برای نظارت مستقیم مدیران بر فعالیت کارکنان و نیز نظارت دستگاه های نظارتی بر عملکرد دستگاه های اجرایی فراهم می شود.
امکان مبادله الکترونیکی استعلام های میان دستگاهی مربوط به ملک، شفاف سازی پرونده ملک و روند کارهای مربوط به آن و ایجاد خود کنترلی مدیران و کارکنان، ارتقای بهره وری استانی و ملی، کاهش مراجعات و مواجهه حضوری و ارتقای سلامت اداری و به حداقل رساندن زمین خواری از مهم ترین مزایای اجرای طرح سیماک است.
همچنین طرح مدیریت نشانی مکان محور و استعلامات میان دستگاهی اماکن (جی نف) که از طرح های کلان ملی به شمار می رود به عنوان یکی از طرح های اقتصاد مقاومتی از سوی هیات دولت به تصویب رسید.با اجرای این طرح می توان به هر مکان کد پستی یونیک، آدرس استاندارد و تخصیص طول و عرض جغرافیایی داد و این سه گزینه را روی نقشه های بومی قرار داد.
6002/6064
خبرنگار: ندارضاپور **انتشار:محسن بهاروندانتهای پیام /*


درباره gohari