خانه / Uncategorized / مربی تیم فوتبال پنج نفره: تنها برای قهرمانی به تایلند می‌رویم

مربی تیم فوتبال پنج نفره: تنها برای قهرمانی به تایلند می‌رویم

امیرحمزه زارع در گفت وگو با ایسنا، افزود: تیم ملی فوتبال پنج نفره برای شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا که برای کسب سهمیه بازیهای پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو است بامداد روز شنبه راهی تایلند می‌شود و مسابقات با حضور ۸ تیم چین، تایلند، کره و هند در گروه A و ایران، ژاپن، مالزی و عمان در گروه B از روز دوشنبه هشتم مهر آغاز و تا ۱۶ مهر ادامه خواهد داشت.

وی در پاسخ به این پرسش که وضعیت تیم‌ها را برای شرکت در قهرمانی آسیا چگونه ارزیابی می کنید، گفت: چون در این مسابقات تنها به تیم‌های اول و دوم سهمیه پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو اختصاص پیدا می‌کند قطعا تمام تیم‌ها با آمادگی بالایی حضور پیدا می‌کنند تا سهمیه را از دست ندهند. تیم ما نیز هر چند مدت یکسال است که بعد از مسابقات جهانی اسپانیا به هیچ تورنمنت برون مرزی اعزام نشده و تنها ۶ مرحله اردوی آمادگی از اواخر خرداد تاکنون داشتیم، اما شرایط خوبی دارد و هدف‌گذاری بر این است تا همانند مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۱۵ ژاپن که علاوه بر کسب عنوان قهرمانی، سهمیه پارالمپیک ریو را هم کسب کردیم در تایلند نیز دوباره قهرمانی را تکرار و سهمیه توکیو را به خود اختصاص دهیم.

مربی تیم ملی فوتبال پنج نفره همچنین با اشاره به جوانگرایی تیم فوتبال پنج نفره افزود: با جوانگرایی که در تیم ملی فوتبال پنج نفره انجام دادیم در حال حاضر ترکیب تیم تلفیقی از جوانان و باتجربه‌هاست که امید زیادی برای کسب عنوان قهرمانی در تایلند داریم.

زارع اولین بازی تیم ایران را با مالزی روز دوشنبه هشتم مهر برابر مالزی، دومین بازی سه‌شنبه نهم مهر برابر عمان و سومین بازی ایران را پنج‌شنبه یازدهم مهر برابر ژاپن عنوان کرد.

وی شرایط تیم را از نظر مصدومیت مطلوب ارزیابی کرد و افزود: تیم در شرایط بسیار خوبی بسر می‌برد و مشکل خاصی وجود ندارد. البته با هماهنگی که بین جوانان و باتجربه‌های تیم وجود دارد تنها برای قهرمانی به تایلند خواهیم رفت.

به گزارش ایسنا، امیر پور رضوی، بهزاد زادعلی اصغر، صادق رحیمی قصر، حسین رجب پور، احمدرضا شاه حسینی، سامان اجرت دست، مرتضی کریمی، رسول باصری، میثم شجاعیان و مرتضی رمضانی نفرات اعزامی به تایلند هستند که هدایت این تیم را جواد فلفلی به عنوان سرمربی، امیرحمزه زارع و محمدرضا شاد دل به عنوان مربی بر عهده دارند.

انتهای پیام

درباره gohari