خانه / Uncategorized / مردم دیشموک کهگیلویه توان پرداخت فیش‌های نجومی برق را ندارند

مردم دیشموک کهگیلویه توان پرداخت فیش‌های نجومی برق را ندارندبه گزارش ایرنا، عدل هاشمی پور روز پنجشنبه در نشست شورای اداری کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج با حضور وزیر نفت اظهار داشت: انتظار می‌رود تا زمان برخورداری این مناطق از نعمت گاز مسئولان وزارت نیرو یارانه‌ برق برای اهالی این مناطق اختصاص دهند.
وی افزود: جاده ارتباطی شهر سرفاریاب پرحادثه بوده و عبور خط لوله گاز سراسری 42 اینچ از کنار آن مانع تعریض پنج کیلومتر این جاده شده که انتظار می‌رود برای رفع چنین مشکلی چاره اندیشی شود.
هاشمی پور بیان کرد: وزارت نفت چهار دکل نفتی در شهرستان‌های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده احداث کند زیرا هرکدام منجر به اشتغالزایی برای حدود 150 نفر می‌شود.
نماینده مردم شهرستان‌های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی گفت: مردم مناطق گرمسیری کشور ازجمله شهرستان بهمئی از سال آینده و طبق قانون تنها هشت درصد قیمت مصرفی برق را پرداخت می‌کنند و پرداخت‌ها نیز بر اساس کیلووات نیست.
غلامرضا تاجگردون اظهار داشت: چنین امری در راستای پاسخ به دغدغه مردم و نماینده مجلس شهرستان‌های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده مبنی بر وجود فیش‌های نجومی برق در برخی مناطق حوزه انتخابیه وی انجام می‌شود.
وی افزود: بخش قابل توجهی از فرزندان شهدا و ایثارگران در شرکت نفت گچساران مشغول به کار هستند اما بلاتکلیف بوده و انتظار می‌رود اقدام‌های لازم برای رفع مشکلات آنان توسط مسئولان وزارت نفت انجام شود.
تاجگردون بیان کرد: وزیرانی که به کهگیلویه و بویراحمد سفر می‌کنند چنانچه بین مردم نقاط مختلف این استان حضور یافته و از نزدیک مشکلات و دغدغه‌های آنان را بشنوند زیبنده‌تر است.
وی عنوان کرد: پاسگاه‌های نیروی انتظامی کهگیلویه و بویراحمد بیش از 40 سال قدمت داشته و انتظار می‌رود مبلغی برای نوسازی آنها در راستای کمک به تأمین هر چه بهتر امنیت تأسیسات نفتی استان از جمله در شهرستان گچساران اختصاص داده شود.
نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: مسئولان وزارت نفت برای تعیین تکلیف میدان گازی مختار بویراحمد در کمترین زمان ممکن اقدام‌های لازم را انجام دهند.
غلام محمد زارعی اظهار داشت: این میدان به‌عنوان چهارمین میدان ذخیره‌سازی گاز طبیعی کشور به ثبت رسیده اما تاکنون عملیات اجرایی آن آغاز نشده است.
وی افزود: حجم گاز این میدان حدود 11 میلیارد مترمکعب بوده و قدرت ذخیره سازی و انتقال گاز را دارد.
زارعی بیان کرد: تعیین تکلیف میدان نفتی «رشد» توسط مسئولان وزارت نفت که مرکز آن در شهرستان بویراحمد بوده و بخش دیگر نیز در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده ضروری است.
وی خواستار حمایت هر چه بیشتر مسئولان وزارت نفت از سرمایه گذار پتروشیمی بویراحمد شد و عنوان کرد: مقدمات لازم از جمله مسائل زیست محیطی، تأمین آب و دیگر زیرساخت‌ها انجام شده و تأمین خوراک مورد نیاز آن نیز مراحل نهایی را طی می‌کند.
خبرنگار: منصور زرگر**انتشار دهنده: سید ولی موسوی نژاد
7535/6110انتهای پیام /*


درباره gohari