خانه / Uncategorized / مزیت های نسبی مناطق برای ایجاد اشتغال جوانان باید تقویت شوند

مزیت های نسبی مناطق برای ایجاد اشتغال جوانان باید تقویت شوندبه گزارش ایرنا، عبدالرضا عزیزی سه شنبه شب در بازدید از کارگاه های تولیدی کفش در شهر دانسفهان از توابع شهرستان بویین زهرا افزود: به عنوان نمونه مزیت نسبی این شهر در صنعت کفش است و از این رو باید به حمایت از تولیدکنندگان آن پرداخت تا شاهد اشتغالزایی بیشتر جوانان دانسفهانی باشیم.
وی با اشاره به نقش مشاغل خرد و کسب و کارهای کوچک در رونق اشتغال کشور، اظهار کرد: به منظور تقویت مزیت های نسبی اقتصادی مناطق و تقویت کسب و کارهای خرد به همکاری و همراهی بانک ها برای ارایه تسهیلات ارزان قیمت و کم بهره نیازمند هستیم.
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در ادامه به اهمیت برندسازی محصولات و کالاهای بومی اشاره کرد و گفت: به عنوان نمونه باید کفش دانسفهان از برند مطرحی برخوردار باشد تا با سهولت بیشتری به بازارهای داخلی و یا خارجی راه پیدا کند.
عزیزی با اشاره به ارتباط بیکاری با آسیب های اجتماعی، گفت: توسعه اشتغال رابطه معناداری با کاهش این گونه آسیب ها دارد.
اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در ادامه از مرکز جسمی حرکتی تاکستان بازدید و با معلولان این مرکز دیدار و گفت و گو کردند و در جریان مسایل و مشکلات آنها قرار گرفتند.
اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی که از روز گذشته به منظور شرکت در نشست کارگروه اجتماعی استان و بازدید از چند مجموعه مرتبط با مسائل اجتماعی به قزوین سفر کرده بودند، امشب به سفر 2 روزه خود پایان دادند.
6101*3013
خبرنگار: هادی درزی رامندی**انتشار دهنده: رضا اولادیانتهای پیام /*


درباره gohari