خانه / Uncategorized / مسابقات رزم پهلوانی پرثوآ قهرمانی کشور در علی آباد پایان یافت

مسابقات رزم پهلوانی پرثوآ قهرمانی کشور در علی آباد پایان یافتبه گزارش خبرنگار ایرنا 13 استان با 270 ورزشکار مرد در رده های سنی خردسالان، نونهالان و نوجوانان با هم رقابت کردند که در پایان تیم های مازندران، کهگیلویه و بویر احمد و مازندران در رده های سنی مختلف بر سکوی قهرمانی ایستادند.
در پایان رقابت های رده سنی خردسالان مازندران قهرمان شد، خراسان شمالی به نایب قهرمانی رسید و تیم های گلستان الف و همدان مشترکا در جایگاه سوم ایستادند.
در رده سنی نونهالان عنوان قهرمانی به تیم کهگیلویه و بویراحمد رسید، خراسان رضوی دومی را به دست آورد و استان فارس به عنوان سوم رسید.
در رده سنی نوجوانان عنوان قهرمانی به مازندران رسید، اصفهان دوم شد و کهکیلویه و بویر احمد به قرار گرفتن در رده سوم اکتفا کرد.
در این مسابقات تیم های گلستان الف، گلستان ب، اراک، قم، مازندران، فارس، خراسان رضوی، خراسان شمالی، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، کرمانشاه و همدان حضور داشتند.
رزم پهلوانی پرثوآ برآمده از شیوه‌های رزم سنتی، بومی و محلی ایرانیان و تلفیقی از فرهنگ رزم ایرانی و با حرکات موزون آیینی و برگرفته از آداب و سنن دیرینه ایرانیان است که با سلاح و بدون سلاح انجام می‌شود.
3091 /2729
* خبرنگار : میثم محسنیانتهای پیام /*


درباره gohari