خانه / Uncategorized / مشکلات صنعت کفش تبریز با دستور رییس جمهوری بررسی شد

مشکلات صنعت کفش تبریز با دستور رییس جمهوری بررسی شدبه گزارش ایرنا، رییس جمهوری در روز جاری پس از بازدید سرزده از مغازه های عرضه چرم و کفش بازار تاریخی تبریز دستور بررسی مشکلات کارگران و تولید کنندگان این صنف را صادر کرد تا وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز بلافاصله دست به کار شود و نسبت به برگزاری جلسه ای با حضور فعالان این بخش اقدام کند.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی کشور که به نمایندگی از طرف وزیر در این جلسه حضور داشت، نسبت به رفع مشکلات و برندسازی کیف و کفش تبریز تاکید کرد.
صادق نجفی افزود: کفش دست دوز تبریز دارای نام و نشان بین المللی است اما به دلیل بالا بودن قیمت آن با استقبال محدودی در بازار مصرف مواجه است.
وی با اشاره به برنامه های دولت برای تحقق شعار سال، ادامه داد: فعالان این بخش باید از فرصتی که با دستور رییس جمهوری برای شکوفایی و رفع مشکلات این صنعت ایجاد شده است، استفاده کنند.
وی همچنین به قدردانی تولیدکنندگان و فعالان این بخش از رییس جمهوری اشاره کرد و افزود: برای افزایش بهره وری و رونق تولید در این بخش می توان از کشورهای موفق الگوبرداری کرد.
معاون وزیر صنعت بر لزوم توجه به طراحی، رنگ بندی، بازاریابی و بروزرسانی تکنولوژی واحدهای تولیدی داخلی تاکید کرد و افزود: دولت تدبیر و امید از هیچ تلاشی برای شکوفایی این صنعت دریغ نمی کند و جلسه دوم بررسی مشکلات این صنعت با حضور وزیر و نمایندگان تولیدکنندگان طی هفته آینده در تهران برگزار می شود.
وی نقش اصناف را در برندسازی محصولات تولیدی بسیار حائز اهمیت دانست و اظهار کرد: کاهش قیمت تمام شده و بازاریابی مناسب از دیگر موانع برندسازی چرم و کفش تبریز است.
به گزارش ایرنا، فعالان اقتصادی حوزه چرم و کفش تبریز در این جلسه برخی از مشکلات موجود و نیازهای این بخش را مطرح کردند که از جمله آنها می توان به قدیمی بودن ماشین آلات، نبود محل متمرکز، نبود مرکز طراحی و تولید کفش، بازاریابی سنتی و تعرفه های نامناسب گمرکی اشاره کرد.
بر اساس این گزارش، بسیاری از دست اندرکاران صنعت چرم و کفش تبریز با شنیدن خبر بازدید سرزده رییس جمهوری از چند مغازه در بازار تبریز به وجد آمده اند و خروجی مطلوب این رویداد را انتظار می کشند.
3214 //3071/3072انتهای پیام /*


درباره gohari