خانه / Uncategorized / معادن کشور از ظرفیتهای مهم تحقق اقتصاد مقاومتی هستند

معادن کشور از ظرفیتهای مهم تحقق اقتصاد مقاومتی هستندبه گزارش ایرنا اسحاق جهانگیری روز پنجشنبه در آیین افتتاح دو طرح معدنی در سنگان خواف اظهار کرد: در بخش معادن دولت بسیار توجه و کار کرده و همین امر موجب فعال شدن بخش زیادی از معادن کشور شده است.
وی بیان کرد: معادن سنگ آهن خواف از معادن بزرگ جهان هستند و اقداماتی که برای توسعه این معادن انجام می شود بسیار منحصر به فرد است.
وی ادامه داد: در سالهای اخیر به این جمع بندی رسیده ایم که حل مسائل توسعه نیازمند این است که همه کسانی که در تصمیم گیری های کشور نقش دارند، به تفاهم و راهکار مشترک برسند.
جهانگیری با اشاره به تدوین و اعلام سیاست های اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر معظم انقلاب افزود: در این زمینه این تفاهم وجود دارد که تنها راه برون رفت از چالشهای موجود، استفاده از ظرفیت های مهم موجود در کشور است.
وی تاکید کرد: باید به جای اینکه دیگران را محکوم کنیم که چه اقدامی برای تحقق اقتصادی مقاومتی انجام داده اند، خودمان را بازخواست کنیم که برای تحقق اقتصاد مقاومتی چه کرده ایم.
وی گفت: تلاش کرده ایم پرچم اقتصاد مقاومتی را با علم به اینکه این سیاستها می تواند راه نجات کشور باشد، بالا نگه داریم و در همین راستا همه مسئولان، استانداران و فرمانداران را پای کار آورده ایم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز در این آیین اظهار کرد: افزایش صادرات صنایع معدنی از اهداف مهم دولت دوازدهم است.
محمد شریعتمداری افزود: باید با افزایش تولید سنگ آهن، فولاد خام و آهن اسفنجی به این مهم در کشور دست یابیم.
2 طرح تولیدی صنعتی و معدنی با حضور اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری روز پنجشنبه در سنگان خواف به بهره برداری رسید.
برای اجرای این طرحها که شامل شرکت صنعتی و معدنی توسعه ملی و اپال پارسیان سنگان است، در مجموع 19 هزار و 80 میلیارد ریال به صورت ریالی و ارزی سرمایه گذاری شده است.
ظرفیت تولیدی این واحدها که در زمینه های تولید خوراک کنسانتره کارخانجات گندله سازی سنگ آهن صنایع معدنی فعالیت دارند، در مجموع 7.5 میلیون تن است.
با راه اندازی این 2 واحد تولیدی برای یک هزار و 400 نفر در شهرستان خواف به صورت مستقیم اشتغال ایجاد شده است.
2095/7496/5132
خبرنگاران: علیرضا حسن زاده و آرزو جاودانی ** انتشار دهنده: علی اصغر ایزدیانتهای پیام /*


درباره gohari