خانه / Uncategorized / معاون توانیر: تلفات شبکه برق کشور به هفت درصد کاهش می یابد

معاون توانیر: تلفات شبکه برق کشور به هفت درصد کاهش می یابدمحمودرضا حقی فام روز دوشنبه در آیین تکریم و معارفه مدیرعامل سابق و جدید شرکت توزیع نیروی برق همدان، میزان تلفات شبکه توزیع برق کشور را 10.6 درصد اعلام کرد و افزود: یک درصد کاهش تلفات یاد شده 2 هزار و 500 میلیارد ریال از منابع مالی کشور را ذخیره می کند.
معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر اضافه کرد: در این چارچوب کمیته مقاوم سازی شبکه های توزیع در کشور تشکیل شده است و استان همدان نیز نقاط آسیب پذیر شبکه را احصا کرده تا برای تقویت آن اقدام شود.
وی گفت: هم اکنون میزان خاموشی به ازای هر مشترک در طول سال 900 دقیقه است و برای رساندن این رقم به 700 دقیقه و مطابق شدن با استانداردهای جهانی تلاش می کنیم.
حقی فام افزود: میزان روزانه خاموشی کشور در سال گذشته به ازای هر مشترک 2 دقیقه بود که با توجه به پهنه کشور رقم قابل قبولی است.
وی ریزگردهای خوزستان و ریزش برف در شمال کشور را 2 مشکل بزرگ شرکت توزیع برق در سال گذشته ذکر کرد و گفت: با فعالیت های صورت گرفته، پایداری شبکه تقویت شده و تاکنون مشکلی در این ارتباط به وجود نیامده است.
حقی فام با بیان اینکه کشور ایران همواره در معرض خطراتی مانند سیل، زلزله، ریزگرد و برف قرار دارد، خاطرنشان کرد: مقاوم سازی شبکه توزیع در مقابل این پدیده ها ضروری است.
وی با تاکید بر وصول مطالبات این شرکت گفت: صنعت برق نه تنها خودگردان است، بلکه تامین کننده منابع مالی برای بخش های دیگر کشور بشمار می رود و نیازمند پایداری اقتصادی است.
معاون هماهنگی توانیر اظهار کرد: در وصول مطالبات با مشکلاتی مواجه هستیم که نیازمند حمایت و تعامل دیگر دستگاه های اجرایی هستیم.
وی هوشمندسازی شبکه توزیع را ضروری دانست و افزود: نصب کنتورهای هوشمند برای مشترکان پرمصرف در اولویت است.
حقی فام به افزایش ایمنی، آموزش و رفاه کارکنان شرکت توانیر تاکید کرد و گفت: این افراد چرخ دنده های صنعت برق محسوب شده و باید به تقویت و همگرایی آنها توجه کرد.
به گزارش ایرنا، در آیین امروز محمدمهدی شهیدی به عنوان مدیرعامل جدید شرکت توزیع نیروی برق استان همدان معرفی و از خدمات حاجی رضا تیموری مدیرعامل پیشین این شرکت تقدیر شد.
7527/2090
خبرنگار: زهرا زارعی** انتشاردهنده: سعید زارع کندجانیانتهای پیام /*


درباره gohari