خانه / Uncategorized / معاون رئیس جمهور: طرح نفلین سینت سراب اجرایی می شود

معاون رئیس جمهور: طرح نفلین سینت سراب اجرایی می شودبه گزارش ایرنا، جمشید انصاری روز سه شنبه در شورای اداری سراب با بیان اینکه این طرح برای آذربایجان شرقی محرک توسعه است، افزود: در مراحل ساخت و بهره برداری از این طرح، برای 15 هزار نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم فرصت شغلی فراهم می شود.
وی، مدت زمان اجرای این طرح را 36 تا 48 ماه اعلام کرد و افزود: برای اجرای آن 750 میلیون یورو سرمایه گذاری خواهد شد.
معاون رئیس جمهور علت تاخیر در اجرای طرح نفلین سینت سراب را نبود سرمایه گذار مناسب به دلیل مسائل اقتصادی و روابط خارجی دانست و ابراز امیدواری کرد که آثار اجرایی آن، در زمان دولت تدبیر و امید چشمگیر بوده و رضایت مردم منطقه را جلب کند.
نماینده اعزامی هیئت دولت به شهرستان سراب قول مساعد داد این طرح را تا آغاز عملیات اجرایی از سازمان صنعت، معدن و تجارت و ایمیدرو پیگیری کند.
انصاری، در ادامه با اشاره به قابلیت های تاریخی و گردشگری سراب گفت: این شهرستان به دلیل قرار گرفتن در محور مواصلاتی استان های شمالی و شمالغرب کشور، زمینه جذب سالانه بیش از 20 میلیون مسافر را دارد.
وی، با اشاره به طبیعت بکر دامنه ارتفاعات رشته کوه های بزقوش و سبلان و وجود چشمه های آبگرم معدنی این منطقه، افزود: دولت جهت تامین زیر ساخت های جذب گردشگر در همه مناطق آذربایجان شرقی به ویژه شهرستان سراب کمر همت خواهد بست.
رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور، همچنین با اشاره به ظرفیت های کشاورزی و دامداری سراب اظهار کرد: براساس مصوبه جلسات شورای عالی اشتغال، برای دامدارانی که برای دام های خود اصلاح نژاد کرده و طرح چند قلوزایی داشته باشند، تسهیلات کم بهره با نرخ 6 درصد پرداخت می شود.
وی با اشاره به محدودیت منابع مالی در اجرای طرح های عمرانی گفت: تکمیل طرح های نیمه تمام در کشور، نیازمند 600 هزار میلیارد تومان است که معادل 15 سال بودجه عمرانی کشور بوده و در این میان هنر مدیران اولویت بندی درست طرح ها، برای رسیدن به توسعه است.
فرماندار سراب نیز در این نشست با بیان اینکه بیش از 60 درصد مردم این شهرستان در روستاها زندگی می‌کنند، گفت: توجه بیشتر دولت به راه های روستایی و آب کشاورزی به خصوص در منطقه دهستان صائین و راه عشایری از مهمترین مطالبات مردم منطقه است.
بدر شکوهی با بیان اینکه سراب با دارا بودن بیش از یک میلیون راس جمعیت دامی و زمین های کشاورزی حاصلخیز از تولیدکنندگان برتر لبنیات، گوشت، عسل، ماهی و محصولات کشاورزی در شمالغرب کشور است، توجه به دامداری و کشاورزی منطقه را خواستار شد.
نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به خسارت 200 میلیارد ریالی سرمای اخیر به باغ های این شهرستان بر ضرورت سرعت بخشی در تامین غرامت تاکید کرد.
یوسف داودی توجه به مدارس فرسوده این منطقه، استادیوم 5 هزار نفری، راه های مواصلاتی، ایجاد دانشکده فنی و حرفه ای خواهران، اجرای سیستم دفع فاضلاب شهرستان و کمک به وضعیت شغلی کارکنان دولتی را از اساسی ترین مشکلات مردم شهرستان سراب عنوان کرد.
حجت الاسلام اکرمی امام جمعه سراب نیز توجه دولت برای تکمیل ساختمان مصلای امام خمینی (ره) شهرستان را خواستار شد.
انصاری در سفر خود به شهرستان سراب در گلزار شهدا حضور یافته و به مقام والای شهیدان ادای احترام کرد.
همچنین با حضور رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور عملیات احداث هتل سه ستاره برلیان سراب آغاز شد.
این هتل در زمینی به مساحت 1400 مترمربع در 8 طبقه با کاربری گردشگری توسط بخش خصوصی و نظارت اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی در مدت 36 ماه و صرف هزینه ای بیش از 120 میلیارد ریال احداث خواهد شد.
این طرح شامل 3 طبقه هتل، استخر، لابی رستوران، سالن آمفی تئاتر و پارکینگ است.
7224/6183انتهای پیام /*


درباره gohari