خانه / Uncategorized / معاون وزیر راه:30 هزار میلیارد ریال طرح در دهه فجر افتتاح می شود

معاون وزیر راه:30 هزار میلیارد ریال طرح در دهه فجر افتتاح می شودامیر امینی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار کرد: این طرح ها شامل چهار طرح ریلی، بیش از یکهزار کیلومتر بزرگراه و راه اصلی، تجهیزات بندری و فرودگاهی و تعدادی طرح اقتصاد مقاومتی است.
وی ادامه داد: دولت با وجود محدودیت های مالی در سال های گذشته طرح های مهمی را مورد بهره برداری قرار داده که به طور متوسط سالانه بیش از 110 هزار میلیارد ریال هزینه در برداشته است.
امینی همچنین با بیان اینکه وزارت راه و شهرسازی قیر رایگان در اختیار شهرداری‌ها قرار می‌دهد، اظهار کرد: توزیع قیر رایگان بین شهرداری ها و ادارات راه و شهرسازی به صورت رایگان و بدون محدودیت انجام می شود.
وی افزود: این قیر در اختیار شهرستان هایی قرار می گیرد که زیر ساخت های آن شهرستان در مسیر تحقق توسعه حمل و نقل برون شهری باشند.
معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص وضع کریدور(مسیر) شماره 10 کشور که شهرستان بوکان جزو آن است، گفت: این مسیر مهمترین کریدور جامع کشور به شمار می رود.
به گفته وی تعهدات راه و شهرسازی برای اجرای طرح ها در لایحه بودجه سال آینده یکهزار و 400 میلیارد ریال است.
امینی ادامه داد: بر این اساس شرایط تعهدات و اجرای کارها باید با هم هماهنگی داشته باشد و اگر زیرساخت و حمل و نقل تقویت نشود، تولید هم رشد نمی‌کند.
به گزارش ایرنا، معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی برای بازدید از طرح های ریلی و جاده ای آذربایجان غربی به این استان و شهرستان بوکان سفر کرده است.
7510/3093/3072
** خبرنگار: محمد ادیب ** تنظیم کننده: پیمان پاکزاد ** انتشار: علیرضا فولادیانتهای پیام /*


درباره gohari