خانه / Uncategorized / معرفی بنگاه های اقتصادی به بانک های عامل ادامه دارد

معرفی بنگاه های اقتصادی به بانک های عامل ادامه داردبه گزارش خبرنگار ایرنا، مهدی داداشی زین الدین سه شنبه شب در نشست کارگروه رفع موانع تولید شهرستان کاشان بیان کرد: میزان اعتبارها و تسهیلات بانکی برای رفع موانع تولید سال 97 هنوز مصوب نشده اما روند سال گذشته کماکان امسال هم ادامه خواهد یافت.
وی افزود: 300 هزار میلیارد ریال تسهیلات برای رفع موانع تولید سال 96 در نظر گرفته شد که 100 هزار میلیارد ریال برای بازسازی و نوسازی بنگاه ها و سایر آن نیز برای طرح رونق تولید اختصاص یافته بود.
دبیر کارگروه ملی تسهیل و رفع موانع تولید تصریح کرد: 28 هزار و 555 بنگاه اقتصادی سال گذشته در بخش های صنعت و کشاورزی 198 هزار میلیارد ریال تسهیلات دریافت کردند.
به گفته او، 160 هزار میلیارد ریال تسهیلات نیز سال 1395 برای رفع موانع تولید اختصاص یافت اما با همکاری بانک مرکزی این کارگروه 205 بنگاه اقتصادی را به بانک های عامل معرفی کرد و 178 هزار میلیارد ریال در اختیار آنها قرار داد.
معاون عمرانی و برنامه ریزی فرماندار کاشان نیز گفت: 22 نشست کارگروه رفع موانع تولید و سرمایه گذاری در بخش های صنعت، معدن و کشاورزی سال گذشته در این شهرستان برگزار و 80 درصد مصوبه های آن اجرایی شد.
مسعود خاندایی با اشاره به ارجاع برخی از مشکلات به حوزه های استانی و ملی اضافه کرد: نزدیک به 800 واحد تولیدی و صنعتی فعال دارای بیش از 20 نفر نیروی کار در شهرستان کاشان وجود دارد که 80 درصد آنها در زمینه تولید فرش ماشینی فعال هستند.
به گزارش ایرنا، شماری از تولیدکنندگان و صاحبان صنایع کاشان نیز در ادامه این نشست برخی مشکلات از جمله موانع ایجاد شده برای دریافت تسهیلات ارزی، صدور مجوز از سازمان حفاظت محیط زیست و بدهی های معوقه بانکی را تشریح کردند.
کاشان با جمعیت نزدیک به 365 هزار نفر در فاصله 200 کیلومتری شمال اصفهان واقع است.
6136/8123انتهای پیام /*


درباره gohari