خانه / Uncategorized / مقابله با قاچاق در ردیف مبارزه با مواد مخدر باشد

مقابله با قاچاق در ردیف مبارزه با مواد مخدر باشدبه گزارش ایرنا ، سیدمحمود نوابی، شنبه شب در مراسم تجلیل از بنگاههای اقتصادی و دستگاههای اجرایی حامی حمایت از حقوق مصرف کنندگان، مبارزه با قاچاق کالا را از اولویتهای سال حمایت از کالای ایرانی عنوان کرد و گفت : این سازمان فقط می تواند در بخش عرضه کالای قاچاق این مبارزه را داشته باشد.
وی با اشاره به برگزاری پنجمین جشنواره تجلیل از حامیان حقوق مصرف کنندگان گفت: در حالی که برخی از استان‌های کشور هنوز حتی یک همایش تجلیل از فعالان اقتصادی برگزار نکرده اند استان یزد جزو استان‌های پیشرو در این زمینه است و الان پنجمین همایش را برگزار می‌کان ولی باید در ترغیب تودلیدکنندگان برای شرکت در جشنواره بیشتر تلاش شود.
وی خاطرنشان کرد: امروز نباید حرف ما این باشد که چه شرکت‌هایی حقوق مصرف کنندگان را رعایت می‌کند بلکه لازم است که الان دیگر تمام افراد حقوق مصرف کننده را رعایت کنند و تجلیل از پیشروهای این عرصه باشد.
رئیس سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان درباره شعار سال گفت :مسئولان علاوه بر اینکه در گفتارشان از کالای ایرانی عمل می کنند باید خودشان هم کالای ایرانی مصرف کنند و در کنار آن هم صدا و سیما برای حمایت از کالاهای ایرانی، به تبلیغ کالای داخلی بپردازد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: البته شبکه ایران کالا در این زمینه خوشبختانه به وجود آمده و اقدامات خوبی هم صورت گرفته ولی این اقدامات به اندازه کافی جوابگو نیست.
وی با تاکید بر اینکه کالایی که بتواند به خارج از کشور راه پیدا کند قطعا می‌تواند بازار خود را پیدا کند بیان کرد: تنها 20 درصد از تبلیغاتی که در سطح شهرها انجام می‌شود می‌تواند کالای خارجی را تبلیغ کند آن هم به صورتی که وهن کالای داخلی به حساب نیاید.
رئیس سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان تصریح کرد: تولید کنندگان باید دوره‌های ضمانت و گارانتی را بالاتر ببرند چرا که الان یکسال و دو سال گارانتی جوابگو نیست و حتما باید میزان آن را افزایش دهیم.
نوابی با اشاره به اینکه شرایط باید به گونه‌ای باشد که فروشنده از خرید مشتری تشکر کنند تصریح کرد: متاسفانه شخصی که بخواهد از فروشنده فاکتور بگیرد خجالت می‌کشد و بعضا مورد تمسخر توسط فروشنده قرار می‌گیرد در حالی که این موضوع یک باید یک اصل باشد.
وی با اشاره به اینکه توسعه یافتگی کشورهایی مثل کره و ژاپن در صنعت به دلیل این است که تولید کننده و مصرف کننده توانستند ارتباط خوبی بین خود ایجاد کنند ادامه داد: تولید کنندگان باید به مواردی از جمله افزایش کیفیت و بهبود وضعیت بسته‌بندی محصولات توجه داشته باشیم.
وی هر کالای خارجی را دارای کیفیت ندانست و گفت: برخی از این کالاها که کیفیت ندارند به سفارش مشتری وارد کشور می شود و باید در این خصوص فرهنگسازی کنیم.
معاون وزیر صنعت با تاکید بر لزوم جلوگیری از توزیع کلاهای قاچاق از سوی توزیع کنندگان و خرید از سوی مصرف کنندگان اظهار کرد: امسال هیچ مشکلی برای تأمین کالاهای اساسی با ارز اعلامی دولت نداریم و اگر موردی بود حتما منعکس شود.
نوابی افزایش قیمت ها را نادرست اعلام کرد وبا بیان اینکه رهاسازی قیمت ها با آزادسازی قیمت متفاوت است، گفت: هنوز و تاکنون افزایش قیمت هیچ کالایی را نداده ایم و در حال بررسی هستیم با این برخی تخلفات کارخانجات لبنیات به تعزیرات گزارش شده است.
وی در پایان تصریح کرد: اگر هر فردی در هر جایگاهی وظیفه خودش را بخوبی و درستی انجام دهد بازار یک کشور اسلامی نیازی به کنترل زیاد نخواهد داشت.
در پایان این مراسم از تعدادی از واحدهای تولیدکننده و دستگاههای اجرایی حامیان حقوق مصرف کنندگان تجلیل شد.
1968/ 6197انتهای پیام /*


درباره gohari