خانه / Uncategorized / ملی‌پوش پیشین کانو: فاصله ما با رقبا زیاد نیست اما نباید دست روی دست بگذاریم

ملی‌پوش پیشین کانو: فاصله ما با رقبا زیاد نیست اما نباید دست روی دست بگذاریم

شاهو ناصری در گفتگو با ایسنا درباره‌ی تصمیم خود برای بازگشت جدی به تمرینات قایقرانی کانو بیان کرد: در این مدت هم  تمرین داشتم چون به هر حال ما دیگر معتاد قایقرانی هستیم اما الان سفت وسخت تر تمرینات را دنبال می کنم. حالا باید ببینم وضعیت مسابقات چه می‌شود چون با این وضعیت شیوع ویروس کرونا هنوز هیچ چیزی مشخص نیست. در حال حاضر به دلیل ویروس کرونا نظم تمرینات بهم ریخته است. امیدوارم  هر چه زودتر شرایطی فراهم شود و به اوج برگردم.

 او در پاسخ به این پرسش که فکر می‌کند ایران بتواند سهمیه المپیک کانو را بگیرد، تاکید کرد: مسابقات انتخابی المپیک و قهرمانی آسیا قرار بود فروردین امسال برگزار شود که به دلیل شیوع ویروس کرونا تا فروردین سال دیگر به تعویق افتاد. حدود 9 ماه زمان داریم که فرصت خوبی است تا بتوان برای مسابقات خود را آماده کرد. ما همیشه رقابت بالایی در سطح آسیا داشتیم مخصوصا در کانو دو نفره. چین که رکورد دنیا را شکست و سهمیه گرفت و الان ازبکستان و قزاقستان رقیب ما هستند که فاصله زیادی با آنها نداریم اما باید تلاش خود را بیشتر کنیم و رقابت سختی خواهیم داشت.

 او ادامه داد: در این شرایط که به دلیل شیوع ویروس کرونا ورزشکاران در شهر های خود تمرین می کنند، هیات ها باید امکانات لازم را فراهم کنند. این امکانات تامین مربی، مکمل ها و رفت  و آمد است به گونه ای که ورزشکار از لحاظ فکری دغدغه کمتری داشته باشد. امیدوارم در نهایت بتوانیم دوباره دل مردم را شاد کنیم.

نایب قهرمان بازی های آسیایی گوانگژو در پاسخ به این پرسش که آینده کانو را چطور می‌بیند، تاکید کرد: رقابت در آسیا بالا است اما همان طور که گفتم فاصله بین ما و آسیا قابل قبول است اما الان همه دارند کار می کنند و اگر ما دست روی دست بگذاریم جا می مانیم  از این رو باید به روز شویم و هیات ها نیز قوی تر شوند و همه کمک کنند تا موفق شویم.

ملی پوش پیشین کانو ایران در مورد اینکه در سال 2019 حضور پر رنگی  در تیم ملی نداشت، گفت: من برای مسابقات جهانی آب های آرام آمادگی کافی نداشتم و دلیل آن هم مشکلات شخصی بود اما به همراه تیم دراگون بوت در مسابقات جهانی این رشته شرکت کردم. به نظرم هیات ها باید قوی تر شوند چون در این صورت باشگاه ها هم قوی می شوند بنابراین اگر روزی ورزشکار در اردوی تیم ملی نیست می تواند خارج از اردو هم تمرینات خوبی داشته باشد.  

 او در پایان گفت: از همه ورزشکاران می خواهم به هیچ وجه انگیزه خود را از دست ندهند و روحیه خود را حفظ کنند تا ان‌شاءالله دوباره بتوانیم افتخار آفرینی کنیم. از فدراسیون هم تشکر می کنم.

 انتهای پیام

درباره gohari