خانه / Uncategorized / مهاجم نامدار کره‌ای‌ها اعلام بازنشستگی کرد

مهاجم نامدار کره‌ای‌ها اعلام بازنشستگی کرد

به گزارش ایسنا و به نقل از سایت AFC، لی دونگ گوک، برترین گلزن لیگ قهرمانان آسیا اعلام کرد که در پایان فصل جاری بازنشسته خواهد شد و بعد از ۲۳ سال کفش هایش را خواهد آویخت.

این بازیکن مدت ها در خط حمله تیم ملی فوتبال کشورش و باشگاه های مختلف به میدان رفت و کارنامه پرباری نیز از خود به جای گذاشت.

لی رکورددار گلزنی در لیگ قهرمانان آسیاست و با ۳۷ گل زده در این رقابت ها بالاتر از دژان دامیانوویچ ۳۶ گله در صدر قرار دارد. وی همچنین در سال ۲۰۱۶ عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا را کسب کرده است. او پیش از این در سال ۱۹۹۸ با پوهانگ استیلرز به قهرمانی باشگاه های آسیا رسیده بود.

این بازیکن ۴۱ ساله در اوایل سال جاری به پیرترین بازیکن گلزن در لیگ کره جنوبی تبدیل شد و او در تلاش است که هشتمین عنوان داخلی را به رزومه خود اضافه کند زیرا چونبوک تنها یک امتیاز تا قطعی کردن قهرمانی خود در این دوره از رقابت ها فاصله دارد. 

لی اولین حضور حرفه ای خود را برای پوهانگ در مسابقات قهرمانی باشگاه های آسیا در سال ۱۹۹۸ انجام داد و همان سال با قهرمانی در مسابقات قهرمانی باشگاه های آسیا مهمترین عنوان خود را کسب کرد. 

او اولین بازی خود را برای کره در سال ۱۹۹۸ انجام داد و در آن سال عضو تیم این کشور در جام جهانی در فرانسه بود و سپس جام ملت های آسیا ۲۰۰۰ آسیا را به عنوان بهترین گلزن مسابقات به پایان رساند.

انتهای پیام

درباره gohari