خانه / Uncategorized / مهر و موم 24 آسانسور غیراستاندارد در قزوین

مهر و موم 24 آسانسور غیراستاندارد در قزوینبه گزارش ایرنا، محمودرضا طاهری بعدازظهر دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت روز جهانی استاندارد برگزار شد،افزود: بیشتر آسانسورهای نصب شده در ادارات،اماکن تجاری و همچنین مسکن مهر استان دچار مشکل و ایرادهای اساسی هستند.
وی اظهار کرد: تا زمانی که آسانسورهای هر ساختمان گواهی تاییدیه شرکت های بازرسی زیر نظر استاندارد را نگیرند از نظر ما غیراستاندارد بوده و استفاده از آنها خطرآفرین است.
مدیرکل استاندارد قزوین در ادامه با اشاره به صدور یک هزار و 80 فقره پروانه کاربرد علامت استاندارد برای کالاهای تولیدی در استان،گفت: در حال حاضر محصولات 550 واحد تولیدی در استان زیرپوشش استاندارد قرار دارد.
این مسئول اضافه کرد: تقریبا همه واحدهای تولیدی مشمول در استان دارای پروانه کاربرد علامت استاندارد هستند.
مدیرکل استاندارد قزوین ادامه داد: یک درصد از واحدهای مشمول در استان پروانه ندارند که این موضوع به دلیل قطع تولید کالای مربوطه و یا تعطیلی واحد بوده است.
وی در ادامه از نمونه برداری بر روی 2 هزار و 476 فقره کالای تولیدی در کارخانجات استان با هدف نظارت بر رعایت استاندارد در تولید محصولات ظرف یک سال گذشته خبر داد و گفت: در سطح اصناف نیز هشت هزار و 984 فقره بازدید صورت گرفته است.
طاهری در بخش دیگری از صحبت های خود به وضعیت تله سی یژ مجموعه ورزشی تفریحی کامان قزوین اشاره کرد و گفت: این مجموعه هنوز شرایط لازم را برای استاندارد بودن کسب نکرده و تا ادامه این وضعیت همچنان به مردم توصیه می کنیم که از آن استفاده نکنند.
این مسئول همچنین از برگزاری آیین تجلیل از واحدهای نمونه استاندارد قزوین در سال 95 ظرف هفته آینده خبر داد و افزود: در این مراسم 22 واحد نمونه و 11 مدیر کنترل کیفیت و یک آزمایشگاه همکار برتر معرفی و مورد تجلیل قرار می گیرند.
طاهری، استاندارد را مقوله ای برای رعایت حقوق مصرف کننده و تضمین سلامت و ایمنی جامعه دانست و در پایان خاطرنشان کرد: اگر فرهنگ استاندارد در جامعه به خوبی ترویج شود دیگر شاهد تولید و مصرف هیچ کالای نامرغوبی نخواهیم بود.
6104*3013
خبرنگار: ناصر نیلی**انتشار دهنده: رضا اولادیانتهای پیام /*


درباره gohari