خانه / Uncategorized / مهلت 90 روزه اتحادیه اروپا به واشنگتن برای معافیت از تعرفه ها

مهلت 90 روزه اتحادیه اروپا به واشنگتن برای معافیت از تعرفه هابه گزارش عصر جمعه ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، «سیسیلیا مالمستروم» کمیسر بازرگانی اتحادیه اروپا که روز شنبه با رابرت لایتهایز نماینده تجاری آمریکا در بروکسل دیدار خواهد کرد، هشدار داد که این اتحادیه تا 90 روز دیگر برای انجام اقدامات پادمانی علیه آمریکا به سازمان تجارت جهانی خواهد رفت.
در حالی که اتحادیه اروپا خواهان معاف شدن از تعرفه های جدید بر واردات فولاد و آلومینیوم از سوی واشنگتن است، مالمستروم گفت که دیدار روز شنبه همه مشکلات را حل نخواهد کرد.
پیشتر نیز «یورکی کاتاینن» نائب رئیس کمیسیون اروپا سخنان ترامپ درباره تجارت جهانی را «حمایت گرایانه» خوانده و گفت: باید مشخص کنیم که خواهان تجارت قاعده مندیم یا قاعده زور و قدرت که اکنون شاهد آن هستیم.
وی همچنین خواهان گفت و گو با مقام های آمریکایی برای شفاف سازی در این زمینه شد و تاکید کرد: با این وجود، کارهای مقدماتی برای اقدامات متقابل را دنبال خواهیم کرد، اما امیدواریم مجبور به استفاده از آن ها نباشیم.
مجتمع های صنعتی اتحادیه اروپا از کمیسر بازرگانی این اتحادیه خواسته اند که اقدامات متقابل انجام دهد.
فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز گفت: شاهد بحث های زیادی در آمریکا درباره تعرفه فولاد هستیم و به آن احترام می گذاریم. در اتحادیه اروپا هرگز سیاست های حمایت گرایانه اقتصادی نخواهیم داشت؛ این روش اروپایی نیست اما روشن است که درصورت نیاز از منافع خود دفاع خواهیم کرد.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز گذشته تعرفه واردات فولاد و آلومینیوم را به ترتیب به 25 و 10 درصد افزایش داد که اعتراض بسیاری از کشورهای جهان به ویژه چین و اتحادیه اروپا را به دنبال داشت.
شبد**9416**1379انتهای پیام /*


درباره gohari